Burun Kontürleme - saglikdas.com

Burun Kontürleme

Burun Kontürleme
31 Ağustos 2014 tarihinde eklendi, 1.568 kez okundu.

Burun Kontürleme Nasıl Olur?

Söz konusu makyaj olduğunda her kadın kendine has yöntemler geliştirmiş sayılır. Ancak sıradan makyajdan öte bir durum olan burun kontürleme işlemi, allık sürmekten biraz daha komplekstir. Her kadın burun kontürlemeyi doğru şekilde yapamayabilmektedir. Dolayısıyla da kuaförlerde, makyaj konusunda uzman kişilerden yardım alınmaktadır. Fakat kendinizi zamanla geliştirerek, ufak ip uçlarının da yardımıyla bu işlemi evinizde tek başınıza da yapabilmeniz mümkün.

Burun Kontürleme Çeşitleri

Burun kontörlemeden kasıt, çeşitli makyaj hileleri ile burnun yapısına bir nebze de olsa müdahale etmektir. Örneğin burnu büyütmek, ya da küçültmek hatta ve hatta inceltmek, kontürleme işlemi ile mümkün olmaktadır. Fakat bu işlem söylendiği kadar kolay değildir ve bazı püf noktaları vardır. Bu önemli hususları sizinle bu yazıda paylaşacağız.

Üçgen burnu Kontürleme

Üçgen burun yapısından kasıt, ince olan üst burun kemiğinden aşağı doğru giderek kalınlaşan ve burun deliklerine gelindiğinde de en kalın halini alan burun yapısıdır. Bu tip burunlarda yapılması gereken işlem ince olan üst kısmı olduğundan daha kalın, geniş olan alt kısmı ise olduğundan daha ince göstermektir. Burun kontürleme işlemindeki püf noktalardan biri gölgelendirmedir. Gölge kullanımı daha ince gösterir. Bu nedenle burun deliklerine gölgeleme işlemi yapılmalıdır. İnce olan üst kısma ise parlatma işlemi uygulanmalıdır.

Düz burnu Kontürleme

Bu tip burunlarda yükseklik sorunu vardır. Yüksek olmayan düz burunların kemikleri belli olmaz. Bu nedenle en üst kısımdan aşağı doğru kontürleme işlemi yapılmalıdır. Bu şekilde burun daha yüksek görülür ve burun kemikleri belirginleşir.

Dar Burnu Kontürleme

Sedef rengindeki far burnun yan taraflarına sürülerek dar burun olduğundan geniş gösterilebilir.

Yuvarlak Burnu Kontürleme

Bu tip burunlarda sıkıntılı olan kısım yuvarlak olan uç kısımdır. Hafif bir kontürleme işlemi ile bu yuvarlak kısım çıkıntılı hale getirilerek güzel bir buruna sahip olunabilir. Burnun üst kısmına ise highlighter sürülerek kontürleme tamamlanır.

Eğri Burnu Kontürleme

En zor kontürleme tipi bu tip sayılabilir. Asimetrik olan yani bir kısmı dışa bir kısmı içe dönük burunlarda kontürleme işlemi, çıkık kısma kontürleme, içe dönük kısma ise aydınlatma işlemi yapılarak gerçekleştirilir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git