Burundaki Siyah Noktalar İçin Maske - saglikdas.com

Burundaki Siyah Noktalar İçin Maske

Burundaki Siyah Noktalar İçin Maske
1 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.248 kez okundu.

Burundaki Siyah Noktalar İçin Maske?

Burundaki siyah noktalar için maske uygulamasını işleme alarak en kısa zaman zarfı içinde kusursuz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Yağlanma problemini de beraberinde getiren siyah noktaların temizleme işlemi oldukça zorlu süreçlerden geçmektedir. Burun bölgesini hedef alan siyah noktalar temizlenme işlemi uygulanmadığında zamanla çoğalma göstermektedir. Temizleme işlemi gerçekleşse de yağlanma problemi ile beraber siyah nokta oluşumu çoğalmaktadır. Uygulayacağınız maske ve bantlar en doğru şekilde işleme alındığında etkili ve kesin sonuçlar vermektedir.  Kozmetik ürünler içerisinde sahip olduğu kimyasallar ile cilt yapısına zarar vermektedir. Kırışıklık problemini de beraberinde getiren kozmetik ürünleri yerine evde kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız maskeler ile organik ürün kullanımını ön plana çıkararak kusursuz bir görünüme kısa zaman zarfında sahip olabilirsiniz.

Burundaki Siyah Noktalar İçin Maske ve Faydaları

Kahve aracılığı ile yapılan peeling maskesi:

  • 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Mükemmel kahveli peeling yapımı için 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağı karıştırılır. Bu işlem sonrasında hazırlanılan karışım sorunlu bölgeye ince tabaka halinde masaj arcılığı ile sürülür. Yaklaşık 15 dakika bekleme süresinin ardından cildinizi ılık su aracılığı ile yıkayarak parlak ve yumuşak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Sıcak bal maskesi:

  • Bal
  • Buğday tohumu

Sıcak bal maskesi yapımı için öncelikle 2 yemek kaşığı balı ısıtalım ve daha sonra karışımın içerisine 2 yemek kaşığı buğday tohumu ekleyerek karıştıralım. Bu işlem sonrasında hazırlanılan karışımı problemli bölgeye ince bir tabaka halinde masaj aracılığı ile sürelim ve yaklaşık 20 dakika bekleme süresinin arından ılık su aracılığı ile yıkayalım. Bu işlem sonrasında cildinizin parlayarak yumuşadığını hissedeceksiniz. Aynı zamanda cildinizin ihtiyaç duyduğu nem miktarını da kısa zamanda karşılayan bu cilt maskesi cildinize kadifemsi bir dokunuş sağlamaktadır. Bu işlem sonrasında cildinizdeki gözeneklerin açılmasını sağlayabilirsiniz. Tekrardan siyah nokta oluşumunu önlemek adına doğal maden suyu ya da gül suyu aracılığı ile cildinize tonik yapabilirsiniz. Sizlerde burundaki siyah noktalar için maskeleraracılığı ile kusursuz bir görünüme kısa zaman zarfı içinde sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git