Büyük Burun İçin Makyaj Önerileri - saglikdas.com

Büyük Burun İçin Makyaj Önerileri

Büyük Burun İçin Makyaj Önerileri
1 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.498 kez okundu.

Büyük Burun İçin Makyaj Önerileri ve Yapılışı

Büyük bir buruna sahip olan bayanlar makyajlarını tamamladıkları zaman kendilerinde bir eksiklik ve bakımsızlık hissedebilirler. Burnun büyük olması her zaman ön planda olması demektir. Bu da doğal olarak sizi her zaman rahatsız edecektir. Makyaj olarak da belki güzel olmayacağınızı düşünebilirsiniz ama bunu hiç dert etmeyin. Size vereceğimiz büyük burun için makyaj önerileri sayesinde siz de mükemmel bir makyaja sahip olabilirsiniz.

Büyük Burun İçin Makyaj Önerileri ve Nasıl Yapılışı

1-Büyük ve kemerli bir buruna sahip olan bayanlar makyaj yaparken gölgelendirmeyi iyi ayarlamalıdır. Gölgelendirme ve aydınlatmaları uygun bir şekilde uygularsanız burnunuzun küçük gözükmesini sağlayabilirsiniz. Uzun burun, şekil bozukluğu olan burunlar, kemerli burun ve büyük delikli burunlu olan bayanlar yapacakları küçük makyaj hileleri ile burunlarını küçük gösterebilirler.

2-Burnunuzun şekli yanlara doğru genişliyorsa bu durumda burnunuzun her iki yanına da koyu gölgelendirmeler yapmalısınız. Yaptığınız gölgeleri sürdüğünüz gibi bırakmayın. Sürdüğünüz yerleri fırça ile mutlaka dağıtmalısınız. Burnun ortasına uygulayacağınız bir aydınlatma ile yanlara doğru yayılmış olan burnunuzu olduğundan daha küçük gösterebilirsiniz.

3-Burnunuz her anlamda büyük bir görünüm sergiliyorsa bu durumda burnunuzun orantısız bir şekli vardır. Bunun için burnunuzun engebeli kısımlarını saklamanız gerekecektir. Engebeli kısımlar yamuk olduğu için bu yerleri arka kısma atmanız gerekiyor. Ten renginizden 2 ton daha koyu olan kapatıcılarınız ile gölgelendirme işlemini yapmalısınız. Düzgün olan bölgeleri aydınlatıcılar ile daha ön plana çıkarabilirsiniz.

4-Uzun burunlarda büyük burun sınıfına girerler. Makyaj yaparken uzun burnun daha estetik görünmesini sağlamak için uzun olan bölgenin alt tarafına koyu renkli bir fondöten sürülür. Sürülen koyu renkli fondöten burnunuzu daha kısa gösterecektir.

5-Büyük buruna sahip bayanlar makyaj yaparken allık kullanmamalıdır. Özellikle de kullanacağınız kırmızı bir allık burnunuzun olduğundan daha fazla büyük görünmesine neden olacaktır. Açık renkler burnun daha fazla ön plana çıkmasını sağlar. Büyük burna makyaj yapmak için koyu renk fondöten ve pudralardan yardım alınmalıdır.Yukarıda maddeler halinde sıraladığımız büyük burun için makyaj önerileri sayesinde makyajınız yüzünüzde sırıtmayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git