Büyük Burun Makyajı - saglikdas.com

Büyük Burun Makyajı

Büyük Burun Makyajı
1 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.485 kez okundu.

Büyük Burun Makyajı Yapılışı

Makyaj tamamlandığında büyük burunlu bayanlar kendilerinde eksiklik ve hatta kendilerini bakımsız bulabilirler. Büyük burun dikkat çekici bir unsur olduğu için yüzde oldukça dikkat çeker ve estetik olarak hoş bir görünüm vermez. Oysa makyaj esnasında dikkat edilecek ufak ayrıntılarla büyük burunlu bayanlar bu sorunu çözebilirler. Büyük burun makyajı detayları aşağıda yer almaktadır.

Büyük Burun Makyajı ve Önerileri

-Büyük burun için makyaj önerilerinin başındaki ayrıntı gölgelendirmelerdir. Gölge ve aydınlatma yardımı ile burnunuz olduğundan daha küçük ve estetik görülmesini sağlayabilirsiniz.

-Burnunuz yan taraflara doğru yayılmış ise makyajınız esnasında burnun iki tarafına koyutonlu gölgeler yapılabilir. Burun tarafına yapılan gölge makyajı fırça yardımı ile dağıtılmalıdır. Burnunuzun ortasına aydınlatıcı sürün böylece yanlara yayılmış burnu olduğundan küçük gösterebilirsiniz.

-Burnunuz boyut olarak büyük ise orantısız burnunuzun engebeli olan kısımlarını saklamalısınız. Engebeli kısımları ten renginden 2 ton daha koyu tonlu kapatıcılarla gölgelendirin. Engebeli olmayan bölgelere ise aydınlatıcı sürün ve ortaya çıkartın.

-Uzun burunlu bayanlarda makyaj yaparken dikkatli olmalı. Makyaj esnasında burunda uzun olan bölgenin alt tarafına doğru koyu renk bir fondöten sürün. Koyu renkli fondöten burnun olduğundan daha kısa olarak algılanmasını sağlar.

-Büyük burunlu bayanlar makyaj sırasında yüzlerinde allık kullanmamaya özen göstermelidir. Kırmızı allıklar burnu olduğundan daha büyük görünmesine sebep olur fakat buna rağmen açık renkli allıklar ise burnu daha fazla ön plana çıkartır. Pudralar ve koyu tonlu fondötenler büyük burun makyajında en iyi yardımcınız olacağı için pudra koyu tonlu fondöten kullanımına makyajınızı yaparken ağırlık vermeniz doğru bir karar olacaktır.

Büyük burun makyajı hileleri ile bayanlar yukarıda anlattığımız şekilde daha estetik ve bakımlı bir görünüme kavuşabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git