Büyük Göz Makyajı - saglikdas.com

Büyük Göz Makyajı

Büyük Göz Makyajı
1 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.537 kez okundu.

Büyük Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Büyük göz makyajı yaptırmak özellikle büyük gözlere sahip olan kadınlar için oldukça önemli bir konudur.  Gözleriniz yüzünüze göre daha büyükse çeşitli göz makyajları yöntemiyle gözlerinizi daha küçük göstermeniz mümkündür. Gözlerinizin büyüklüğünden rahatsız değilseniz yapacağınız makyaj teknikleri ile  daha etkileyici bakışlar yakalayabilmeniz mümkündür. Büyük gözlere sahip olmak aslında dezavantajlı bir durum değil aksine oldukça avantajlı bir durumdur. Büyük gözler için makyaj önerileri aşağıdaki maddelerde bulunmaktadır.

Büyük Göz Makyajı tavsiyeleri

  •  Büyük göz makyajı ile gözlerinizin iç taraflarına siyah veya kahverengi göz kalemi sürerek gözlerinizi daha küçük göstermeniz mümkündür.
  • Far renklerinde açık renkleri tercih etmemeniz gerekmektedir. Açık renkli farlar gözlerinizin olduğundan daha büyük görünmesine neden olabilmektedir. Koyu renkli farlar gözlerinizi daha küçük gösterecektir. Lacivert ve gri tonları büyük gözleriniz için uygun far renkleri olabilmektedir.
  • Eyeliner işlemini gözlerinize uygularken kalın çizgilerden uzak durmanız gerekmektedir. Büyük gözler üzerine ince bir şekilde çekilmiş eyelinerler gözlerine estetik bir görüntü kazandıracaktır. Aynı zamanda gözlerinizin olduğundan daha büyük görünmesinin de önüne geçerler.
  • Büyük gözlere sahip olan kadınlar rimel işlemini uygularken her zaman içeriden dışarıya doğru bu işlemi uygulamaldır. Gözlerinize çekik bir görünüm kazandıracak olan bu uygulama büyük gözlü kadınların daha alımlı ve estetik bir görüntüye sahip olmasını sağlayacaktır. Eğer küçük gözlere sahipseniz bu uygulamadan kaçınmanız gerekmektedir.
  • Kaş kemiğinin aydınlık bir hale getirilmesi gözlerinizin güzel bir hal almasını sağlayacaktır. Kırık beyaz tonlarında bir far ile kaş kemiğinizi aydınlatarak daha sade ve duru bakışlara sahip olmanız mümkün olmaktadır.
  •  Gözlerinizde bulunan makyajı kirpik ve kaşlarınıza uyguladığınız zaman bu tarz yöntemlerle daha başarılı sonuçlar almanız mümkün olmaktadır.
  • Kirpikleriniz üzerine rimel uygulamadan önce kirpik kıvırma aleti ile kirpiklerinizi kıvırın. Kaşlarınız ile gözlerinizin uyum içerisinde olması için dolgun durmaları gerekmektedir. Kaşlarınızın üzerinde boşluk olan bölgeleri uygun olan bir kalem rengi seçimi ile birlikte doldurmanız mümkündür.
  • Mat ruj kullanımı büyük gözler için daha uygun olabilmektedir. Simli olan rujlardan uzak durmalısınız.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git