Buz Maskesi - saglikdas.com

Buz Maskesi

Buz Maskesi
1 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.718 kez okundu.

Buz Maskesi ve Önemi

Buz cildin dostu olan suyun bir başka formudur ve doğru şekillerde kullanıldığında cildiniz güzelliğine güzellik katar. Buzun soğuk tabiatı cildi ve kılcal damarları uyarır ve kan akışını tetikler. Bu şekilde daha canlı ve duru bir cilt yapısına sahip olursunuz. Ayrıca cildinizin çok daha genç görünmesine de yardımcı olmuş olursunuz.

Buz Maskesi Neden Kullanılır?

Öncelikle buz maskesi diğer maskeler gibi cildi besleyen ve tedavi amaçlı kullanılan maskelerden değildir. Diğer maskeler daha çok haftalık ya da aylık olarak kullanılır ve cildin onarımında etkilidirler. Fakat buz maskesi biraz daha farklıdır. Öncelikle tedavi amaçlı değildir. Diğer maskeler gibi uzun vadede güzelliği yakalamaktan ziyade anlık güzelliği sağlamak içindir. Örneğin önemli bir iş toplantısına ya da randevuya gitmeden önce veya özel günlerde bu maske uygulanarak günlük güzellik sağlanmış olur. Buz maskesi sık sık kullanılmamalıdır. Cildinize yaptığınız bir nevi soğuk kompres olan buz maskesi, uzun süre ve sık sık yapıldığında cildin hemen altındaki kılcal damarlar için oldukça zararlıdır. Damarların çatlama riski artar. Bu da size hem sağlık hem de güzellik sorunu olarak geri döner. Bu nedenle buz maskesini tarif edilen yöntemle uygulamanız önerilmektedir.

Buz Maskesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

  • Nemlendirici krem. ( Özel bir krem almanıza gerek yok. Günlük nemlendirici kreminizi kullanabilirsiniz.
  • Bir miktar buz. ( Tek parça olmasına özen gösterin. Ceviz büyüklüğündeki buz parçası işinizi görecektir. Cildinizi deformasyona uğratmamak için oval buz elde etmenizi sağlayacak kalıp kullanmanızı tavsiye ederiz.

Uygulanışı:

İlk olarak nemlendiriciyi cildinize güzelce sürün. Normal kullandığınız miktardan biraz daha fazla nemlendirici kullanabilirsiniz. Buz maskesi için bu uygulama gereklidir. Nemlendirici krem cildiniz tarafından tamamen emilmeden buzu cildinizin üzerinde narince gezdirmeye başlayın. Nemin emilimi ciltten cilde farklılık gösterebilir. Bunun için süre belirtmiyoruz. Cildinizin ısısına göre belirli bir süre sonra buz erimeye başlayacaktır. Su cildinizden akmaya başladığı anda buz gezdirme işlemini sona erdirin.

Buz maskesini sıklıkla kullanmayın. Suyu buz kalıbına koyduktan sonra üzerine ilave edeceğiniz limon suyu, cildiniz için faydalı bir sürpriz olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git