Buz Terapisi - saglikdas.com

Buz Terapisi

Buz Terapisi
1 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.427 kez okundu.

Buz Terapisi ve Etkileri

Aldığı nem ve oksijeni yapısında mevcut soğukluğuna uygun buz haline getiren makinelerin kullanıldığı buz terapisinde, buz parçaları işlem yapılacak cildin alt tarafında yer alan kolajenleri uyarmakta ve aktif bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda üst ciltte bulunan tabaka kurumakta ve alttan taze ve yeni cilt gelmektedir. Bu sayede alt tabaka iyileşme göstermektedir. Buz terapisinde kullanılan başlıklar sorunlu bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Bu sayede cilt zarar görmemektedir. Buz terapisi uygulamak için yaş şartı yok aynı zamanda bu işlemin riski de yok.

Buz Terapisi ve Çeşitleri

Çatlaklar ve Lekeler için Buz Terapisi:

Doğuştan kaynaklanan lekeler veya sonradan oluşmuş lekeler buz terapisi için fark etmemektedir.  Her türlü leke için buz terapisi uygulanabilir. Buz terapisi ile ameliyat, güneş, yanık izleri, çiller ve benzeri pek çok izler,n tedavisinde buz terapisi etkili olmaktadır.

Buz Terapisinin Yapılışı:

Öncelikle cilde test yapılır. Cildin yapısı ve çıkan sonuca göre işlem dereceleri belirlenir. Güneş ve yaşlılık lekeleri ile çiller için 3 seansa kadar işlem yapılabilirken bu sayı tedavisi daha zor olan ameliyat ve yara izleri için 18 seansa  kadar çıkabilmektedir. Seans süreleri vücut için 15 günde, yüz için ise haftada 1 olmaktadır. Seans sonrasında günlük hayatınıza devam edebilmektesiniz. Buz terapisini yaptırmak için kış ayları yaz aylarına göre daha iyi sonuç vermektedir.

Buz Terapisinde Seans Süreleri:

Güneş ve yaşlılık lekeleri ile çiller için 1 seans genellikle yeterli olsa da bazı durumlarda seans sayısı 3 e kadar çıkabilmektedir. Ayrıca akneler için 3 ile 7 seans, jilet izleri için hafif izlere 3-7 seans, derin yaralar için 3-25 seans, ameliyat izleri için 7-18 seans yapılmaktadır. Yanık izleri için buz terapisinde 1.dereceden yanıklara 1-7 seans buz terapisi, 2.derece yanıklara ise 3-18 seans gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git