Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler - saglikdas.com

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler
13 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.373 kez okundu.

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler?

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler;Saç yapınız saçlarınızın çabuk yağlanmasına yol açabilir. Kalın, sık ve yoğun saçlara oranla her zaman daha çabuk yağlanan saçlar ince telli ve seyrek saçlardır. Ayrıca saçın yağlanmasına sebep olan faktörler arasında saçınızı yıkama şekliniz, kullanılan şampuanlar ve banyo sırasındaki suyun sıcaklığı da sebep olmaktadır.

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler ve Faydalar

1-Duşta kullanılan suyun ılık olması saçların çok çabuk yağlanmasına izin vermez. Sanıldığı gibi saç suyun daha sıcak olması ile daha iyi temizlenmez. Aksine sıcak su saç derisini olması gerekenden daha fazla uyarır ve bunun sonucunda da saç çabuk yağlanır.

2-Daha fazla yağlanmaya sebep olan faktörler arasında yağlanmış saçları her gün yıkamak gelir. Yağlanmış olabildiği kadar geç yıkamak saç derisinin yağlanmasını biraz da olsa durduracaktır.

3-Hiçbir çözüm sağlamayan yağlanmayı tamamen geçirmeye dayalı olarak üretilen şampuanların kullanımı doğru değildir. Bu sebepten dolayı daha sağlıklı olacak yöntem, içerisinde kimyasal bulunmayan şampuanlar kullanmak olacaktır.

4-Devamlı saçları toplamak da saçların yağlanmasını arttırır. Bu nedenle saç derisinin hava alması ve gün ışığıyla etkileşimi önemli bir durumdur ve saç için gereklidir. Böylece saç kökleri havalandırılmış olur. Havalandırma için bazı günler saçlar serbest bırakılmalıdır.

5-Saç diplerinin yağlanmasına sebep olan bir başka etken de saça fazla ısıveren saç şekillendiricileri aletlerin uzun süre kullanılmasıdır. Bu aletlerin kullanılması saçların yağlanmasına sebep olmasının yanı sıra saçlara oldukça zararlıdır. Saçların yıpranmasına sebep olan bu aletleri kullanmak yerine saçlarınızı kendi haline bırakıp şekillendirebilirsiniz. Ek olarak saçların yağlanmasına sebep olan bir başka etken de briyantin kremlerdir. Bu nedenle bu tür maddelerden kaçınılmalıdır.

6-Saçların banyo sırasında iyi durulanmaması da yağlanmaya neden olur. İyi durulanmama ile beraber saçlarda ve saç diplerinde kalan şampuan artıkları yağlanma oluşturur. Bu nedenle saçlar iyi durulanmalıdır. Fakat bunu yaparken saç köklerini zedelemeden durulamaya özen göstermek gerekir. Ayrıca durulama işlemi yaparken ılık su kullanmak daha faydalı olacaktır ve yağlanmayı geciktirecektir. Sayılan tüm bu saç yağlanmasına sebep olan madde ve etkenlerden kaçınıldığında saçınız artık daha çabuk yağlanmayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git