Çam Yağının Saça Faydaları - saglikdas.com

Çam Yağının Saça Faydaları

Çam Yağının Saça Faydaları
14 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.403 kez okundu.

Çam Yağının Saça Faydaları?

Saymakla bitmeyecek çam yağının faydaları ile cilt ve saçınızın ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineralleri kolaylıkla elde edebilirsiniz. Çam yağı sahip olduğu vitaminler sayesinde saç diplerinin kuvvetlenmesini sağlayarak saçların uzamasını desteklemektedir. Sağlıklı saç tellerinin oluşmasını sağlayan çam yağı aynı zamanda parlaklık ve hacım vermektedir. Onarım işlemini de gerçekleştiren çam yağı saç köklerini güçlendirerek ihtiyaç duyulan nem ihtiyacını karşılamaktadır. Evde kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız maskelerde çam yağını daha etkili bir hale getirerek bakım kürü hazırlayabilirsiniz.

Çam yağının Saça faydaları Nelerdir:

  • Mucizevi çam yağı saç köklerinin güçlenmesini sağlayarak sağlıklı bir görünüm elde etmenizi sağlar. Aynı zamanda parlaklık veren çam yağı serum aracılığı ile kullanıldığında dolgunluk ve hacim kazandırmaktadır.
  • Hücre oluşumunu hızlandıran mucizevi çam yağı saçlardaki dökülme problemini yok ederek yeni saçların oluşmasını sağlamaktadır.
  • Hacim kazandıran çam yağı saçların uzama sürecinde destekleyici niteliğe sahiptir.
  • Saçların direncini kolaylaştırarak kopmasını engelleyen çam yağı saçlarının çoğalmasını isteyen bayanlar için biçilmiş bir kaftan olacaktır.
  • Saç derisi problemlerine çözüm olanağı sunan çam yağı kepek problemini de reddederek kepek oluşumunu önlemektedir.
  • Canlı saçlara sahip olmak isteyen bayanların vazgeçilmezi olacak çam yağı aracılığı ile dillere destan bir bakım maskesi hazırlayabilirsiniz.

Çam yağı ile hazırlanılan bakım maskesi:

  • Su ( 1 çay bardağı)
  • Çam yağı (8 damla)

Sahip olduğu vitamin ve mineraller aracılığı ile saç diplerini güçlendirerek hacim kazanmasını sağlayan çam yağı maskesi için öncelikle bir çay bardağı suyun içine 8 damla çam yağı ilave edilir ve karıştırılarak 30 dakika bekletilir. Daha sonra saç diplerine hazırlanılan karışım masaj aracılığı ile sürülür. Bu işlem sonrasında saçlar ılık su aracılığı ile durulanır. Uygulamanın ilk aşamasında saç diplerinizde yanma hissedebilirsiniz. Fakat gerçekleşen reaksiyon bu uygulama için doğal olarak gözlemlenmektedir. Doğal çam maskesini haftada bir kez uygulayın. Bir ay sonunda saçlarınızın gürleşerek sağlıklı bir şekilde uzadığını göreceksiniz. Çam yağının saça faydaları ile tüm problemlerinizi kısa zaman zarfı içinde çözüme kavuşturabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git