Canlandırıcı Yüz Maskesi Tarifleri - saglikdas.com

Canlandırıcı Yüz Maskesi Tarifleri

Canlandırıcı Yüz Maskesi Tarifleri
1 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.315 kez okundu.

Canlandırıcı Yüz Maskesi Tarifleri ve Hazırlanışı

Çeşitli sebeplerden dolayı, cilt eski esnekliğini ve canlılığını kaybeder. Bunun sebebi oksijensizlik hava koşulları ve ya cilt rengi, olabilir. Bu sorunların üstesinden gelebilmek için cildinize, canlandırıcı yüz maskesi tarifleri uygulamalısınız. Her bayanın evde kolayca yapabileceği, üstelik masrafı da olmayan bu maske tarifleri, oldukça etkili sonuçları beraberinde getirir. Vermiş olduğumuz maskeler sayesinde, cildinizi canlandırabilir ve eski sağlığına kavuşturabilirsiniz.Canlandırıcı yüz maskesi tarifleri ve hazırlanışını aşağıda detaylı şekilde bulabilirsiniz.

Canlandırıcı Yüz Maskesi Tarifleri ve Faydaları

Cildinizi canlandırmak için, evinizde yapabileceğiniz maske tarifi için gerekli olan malzemeler şu şekildedir:

 • 6 tatlı kaşığı bal
 • 1 tane havuç ( pişmiş olması gerekir. )
 • 1 tane avokado
 • 1 çorba kaşığı krema
 • 1 tane yumurta

Maskenizi hazırlamak için, ilk olarak pişirmiş olduğunuz havucu bir çatal yardımı ile ezin. Başka bir kâsede de, avokadoyu ezin. Ezdiğiniz bu iki malzemeyi birbirine karıştırın. Hazırladığınız karışımın içine krema, yumurta ve balı da, ilave edin. Tekrar karıştırın. Maskenizi hazırladıktan sonra, cildinize maskeyi uygulayın. Göz çevrenize çok fazla sürmeyin. Maske yüzünüzde bu şekilde 15 dk. bekledikten sonra, cildinizi bol su ile durulayın. Maskenin ardından, temizlediğiniz cildinize cilt toniği sürün. Bu maske tarifini haftada 1 defa uyguladığınızda, cildinizin eskisine göre daha çok canlandığını, fark edeceksiniz.

Başla bir maske tarifi için gerekli olan malzemeler ise aşağıdaki gibidir:

 • 2 çay kaşığı polen
 • 2 çay kaşığı bal
 • Yarım avokado
 • Yeteri kadar süt

Yukarıda yazılı olan tüm malzemeleri, miktarları kadar bir kâseye alın ve karıştırmaya başlayın. Karışımın içine sütü de ilave edin. Krem kıvamına gelinceye kadar tekrar karıştırın. Hazırladığınız maskeyi, yüzünüzü ve de boyun kısmınıza sürün ve bir miktar bekleyin. Aradan 30 – 35 dk. geçtikten sonra, yüzünüzü soğuk su ile durulayın. Maskenin ardından yüzünüze nemlendirici özelliği bulunan, bir krem sürün. Maskeyi haftada 1 defa uyguladığınızda, gözle görülür sonuçlar elde edeceksiniz.

Bir başka maske tarifi için gerekli olan malzemeler ise şunlardır:

 • 1 çorba kaşığı krem
 • 1 tutam ıhlamur

İlk olarak ıhlamuru kaynar suyun içine atın ve bekleyin. Demlendikten 10 dk. sonra suyunu süzün ve elde edilen sudan 2 tatlı kaşığı kadar alın. Ihlamur suyunun içine kremi de ilave edin ve karıştırın. Hazırlamış olduğunuz maskeyi, cildinize sürün ve 10 dk. bekletin. Süre dolunca da yüzünüzü yıkayın. Maskeyi haftada 2 defa uygulamanız tavsiye edilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git