Çarpık Bacak Tedavisi - saglikdas.com

Çarpık Bacak Tedavisi

Çarpık Bacak Tedavisi
14 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.619 kez okundu.

Çarpık Bacak Tedavisi ve Önemi

Çarpık bacak tedavisi, çarpık bacaklı kişilerin estetik olarak görüntüyü daha iyi hale getirmek istemesiyle birlikte; yürüme ve koşmada zorluk gibi çeşitli fiziksel engeller yarattığı durumlarda da yapılabilmektedir. Yani işin sadece estetik değil aynı zamanda günlük hayatı etkileyen fiziksel bir durumu söz konusu olabilir. İki ayrı sebepten veya her iki sebepten birden kişiler, çarpık bacak tedavisi uygulanmasını talep edebilir. Peki, çarpık bacak tedavisi nasıl yapılır? Belirli noktalardan yağ alınarak, bacağın sorunlu bölgesine enjekte edilir. Başka bir yöntem de silikon protez kullanılmasıdır. Bu, çok zorlu bir operasyon değildir. Estetikle ilgili diğer operasyonlarda da karşımıza çıktığı gibi lokal veya genel anestezi kullanılarak yapılabilir.

Çarpık Bacak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Silikon protez yönteminde, baldır kasının arasına protezler endoskop yardımıyla yerleştirilir. Bu protezler sayesinde bacak çevresi 4 cm kadar artar. Bu yöntem uygulanacaksa dikkat edilmesi gereken şey, hastanın gün boyu yürümemesinin gerekmesidir. Diğer bir yöntem olan yağ enjeksiyonunda ise donör bölgeden yağ çekilir. Donör bölge olarak üst bacak, bel ve diz içi gibi bölgeler belirlenir. Bu bölgelerden alınan yağ, çarpıklıktan dolayı eğrilik oluşturmuş olan bölgelere enjekte edilir. Çarpık bacak tedavisinin kendi içinde bazı avantajları vardır. Bunlardan biri operasyondan sonra kişinin boyunun uzamasıdır.

Belli bir yaştan sonra aslında boy uzamaz fakat operasyon sonrası bacak görüntüsü estetik olarak düzeldiğinden kişinin boyu uzunmuş gibi algılanır. Bu da kişinin kendine güveninin artmasına ve böylece kendini daha iyi hissetmesine yol açar. Çarpık bacak tedavisi ile bacaktaki çarpıklık estetik olarak düzeltildiği gibi, kişinin yürümesindeki veya koşmasındaki sorun da aşılmış olur. Artık hem estetik hem de fiziksel olarak bu durum kişi için bir sorun oluşturmaz. Eğer siz de böyle bir durum yaşıyorsanız veya böyle bir durum içinde olan bir tanıdığınız varsa, bu konunun uzmanlarına danışıp çarpık bacak tedavisinin sizin için uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz. Eğer uygunsa bu tedaviyi görüp gündelik hayatınıza estetik ve fiziksel engeller olmadan devam edebilirsiniz. Çarpık bacak tedavisi ile engellere son.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git