Çatlak Tedavisi - saglikdas.com

Çatlak Tedavisi

Çatlak Tedavisi
12 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.535 kez okundu.

Çatlak Tedavisi Öncesi ve Sonrası

Çatlaklar şüphesiz her bayanın kabusudur. Her kadın güzel, pürüzsüz ve kusursuz görünmek ister. Özellikle çatlaklar tam bu noktada devreye girdiği için ciddi sorunlar ve istenmeyen görüntüler elde edilir. Çatlaklar pek çok dönemde oluşabilir ancak en belirgini hamilelik dönemidir, hızlı kilo alıp vermekten kaynaklanır. Pek çok sebebi olan çatlakların tedavisi mümkündür. Ancak eğer çatlaklarınızın iç kısmı beyaz renkteyse tek çareniz estetik ameliyattır. Çatlaklarınız pembe renkteyse çatlak tedavisi için hala geç kalınmış değildir, kremler ve bitkisel karışımlarla bu sorundan kurtulabilir ve istediğiniz o mükemmel görüntüye ulaşabilirsiniz. Çatlak tedavisi amacıyla kullanabileceğiniz bazı bakım kürleri ve maskeleri sizler için derledik.

Çatlak Tedavisi İçin Onaran Bakım Kürü

-Bu kürü hazırlamak için 1 yumurta ve esmer şekere ihtiyacınız vardır.

-Yumurtanın akı ve sarısını birbirinden ayırınız, size lazım olan kısmı akıdır.

-Yumurta şekere doyacak şekilde şeker eklenir.

-Karıştırıldıktan sonra çatlak üzerine sürülür.

-Esmer şeker kan akışını hızlandırır ve cilde peeling etkisi yapar.

-Cilt çatlaklarında oldukça etkilidir.

Çatlak Tedavisi İçin Doğal Maske

                –Bu maskeyi uygulamak için 1 tatlı kaşığı kahve ve yarım limona ihtiyacınız vardır.

-1 tatlı kaşığı kahve ve yarım limon birbirine iyice karıştırılır.

-Çatlaklar üzerine uygulanır.

-Kahve hücreleri yenileyici bir etkiye sahiptir, limon da cildin yumuşamasını sağlar.

-Dilerseniz E ve A vitamin kapsülleri de kullanabilirsiniz.

Vücut Çatlaklarının Nedenleri

                Çatlakların oluşmasındaki en büyük sebeplerden biri hareketsizliktir. Çalışma şartlarından dolayı sürekli oturmak zorunda olan kişilerde sıkça rastlanan bir sorundur. Bu durumun üstüne bir de kilo binerse çatlak sayısında artış gözlemlenecektir. Kesik çizgi biçiminde kendini belli eder ve çatlakların giderilmesi son derece zordur. Çoğu çatlak hamilelik döneminde ortaya çıkar ve hızlıca kilo alıp vermiş olmaktan kaynaklanan bir sorundur. Bazı çatlaklar beyaz bazıları ise pembedir. En çok çatlak kalça, bacak içi ve göbekte çıkar. Ancak bazı bayanlarda göğsün üst bölümünde de görülür. Kakao yağıyla çatlaklara masaj yapmak onlardan kurtulmanın bir diğer yoludur.

Çatlak Tedavisi İçin Bazı Öneriler

-Sabit durmamalısınız, her gün en az yarım saat yürüyüş yapmalısınız. Çatlaklarınıza zeytinyağı ile masaj yapmanız da onların azalmasında son derece etkili olan bir başka yöntemdir.

-Banyo yaparken çatlaklarınızı mutlaka kese ile ovalamalısınız. Çatlaklarınızdan ancak hareketle kurtulabilirsiniz, ovalamanızdaki sebep budur. Ovalama sayesinde yenilenme gerçekleşir. Çok hareket edemiyorsanız dahi banyoda keseyle çatlaklarınız ovalamalısınız.

-Duş sonraları krem yardımıyla özellikle çatlak bölgeler nemlendirilmelidir. Çatlakların giderilmesinde en etkili silahlardan biri nemlendirici kremlerdir. Cildinizi nemden uzak bırakmayın.

-Düzenli beslenmeli ve su tüketimini hat safhada tutmalısınız. Nem vücut için her şeydir. Çatlaklarınızın bu yolla yok olduğunu göreceksiniz. Ani kilo alımı veya ani kilo verimi gibi konulardan uzak durulmalıdır, rejim yapıyorsanız dahi yavaşça kilo vermelisiniz, hızlıca verdiğiniz her kilo size çatlak olarak geri dönecektir. Ani kilo alımı da aynı şekilde sizi oldukça kötü etkileyecek, yeni çatlaklara zemin hazırlayacaktır. Mümkün olduğunca beslenmenize dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git