Çatlaklar İçin Adaçayı Tarifi - saglikdas.com

Çatlaklar İçin Adaçayı Tarifi

Çatlaklar İçin Adaçayı Tarifi
14 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.202 kez okundu.

Çatlaklar İçin Adaçayı Tarifi?

Boğaz enfeksiyonları başta olmak üzere birçok konuda bizlere sağlık kazandıran adaçayı, cilt çatlaklarının giderilmesinde de kullanılabilen şifalı bir bitkidir. Ciltte görülen çatlaklar çeşitli nedenlerle olabilmektedir. Daha çok mevsimsel olan yani nem kaybı neticesinde oluşan çatlaklar için uygulanan adaçayı kürleri, bu sorunları ortadan kaldırmada oldukça etkilidir. Adaçayı kürünün yanında yeterli miktarlarda tüketilen su ile çatlak problemleriniz tamamen ortadan kalkar. Özellikle kış aylarında, çetin havanın cilt üzerinde olumsuz etkileri baş gösterir. Çatlama sorunları bu problemlerin başında gelmektedir. Bu gibi durumlarda kullanabileceğiniz kremler piyasada mevcuttur. Ancak doğallıktan yana bir kişiliğiniz varsa çatlaklar için adaçayı kremi tam size göre.

Çatlaklar İçin Adaçayı Tarifi ve Faydaları

Hem oldukça ekonomik olan hem de evde rahatlıkla hazırlanabilen bu krem sayesinde pürüzsüz ve mis gibi kokan bir tene sahip olmanız mümkün. Bu kremle sadece çatlaklarınızı tedavi etmezsiniz; ayrıca adaçayının zengin tabiatı sayesinde derinlemesine bir cilt bakımı da yaparsınız. Adaçayının içinde bulunan organik bileşenler sayesinde vücudun nem ihtiyacı büyük ölçülerde karşılanır ve nemin kaybedilmesi engellenir. Sonuç olarak her mevsimde sağlıklı ve parlak cilt yapınızı koruma altına almış olursunuz.

Genellikle kuru cilt yapısına sahip bireylerde görülebilen mevsimsel çatlamalar, sizlere sunacağımız çatlaklar için adaçayı tarifi sayesinde önemli oranda azalacaktır. Tek yapmanız gereken şey biraz vaktinizi ayırmak ve bu kürü hazırlayıp cildinizdeki çatlak bölgelere uygulamak.

Çatlaklar İçin Adaçayı Tarifi

Malzemeler

  • 2 yemek kaşığı bal ( Balın doğal olmasına dikkat edin. Güvendiğiniz organik bal üreticilerini tercih edin. )
  • 3 – 4 damla kayısı çekirdeği yağı
  • 2 damla adaçayı özü yağı

Malzemeler

Malzemeleri cam kapta, tahta kaşıkla karıştırın. Karışımı cildinize sürün ve 20 dakika bekledikten sonra cildinizi temizleyin. Bu karışımın anti bakteriyel özelliği sayesinde cildiniz temizlenecek ve çatlakların bakımı yapılmış olacak. Hamileler, epilepsi hastaları ve tansiyon problemleri olan kişiler bu tedaviyi kullanmamalı. Bunun haricinde kremin herhangi bir yan etkisi yoktur. Şayet alerjik olarak hassasiyet sahibi iseniz olumsuz bir durumda en yakın sağlık kurumundan yardım talep ediniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git