Çatlaklar İçin Bitkisel Çözüm - saglikdas.com

Çatlaklar İçin Bitkisel Çözüm

Çatlaklar İçin Bitkisel Çözüm
14 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.601 kez okundu.

Çatlaklar İçin Bitkisel Çözümün Önemi

Çatlaklar için bitkisel çözümler mevcuttur. Kozmetik ürünlerine ihtiyacınız yoktur, bu çatlaklar için bitkisel çözümler cildinizi bir yandan beslerken bir yandan da çatlaklarınızın giderilmesine yardımcı olur.

Karın Çatlaklarına Çözüm Yolu

Karın çatlaklarınız var ise, günde 1 kez, 2 damla gül ağacı yağını, 1 damla gül yağını, 100 ml badem yağını bir kapta karıştırınız ve karnınızda çatlak olan bölgelere masaj yaparak uygulayınız. Çatlaklarınızın gittiğini göreceksiniz. Hamile iseniz şimdi vereceğimiz bu tarifi uygulayabilirsiniz, bitkisel olduğu için zararı yoktur. Badem yağı ve elma yağını karıştırıp cildinize uygulayın, susam ve çilek yağını da olabilir.

Vücut Çatlaklarınızı Gidermek İçin Yapılacaklar

Kakao yağı, gliserin yağı ve keten yağını eşit oranda karıştırıp vücudunuzda çatlak olan bölgeye rahatlıkla uygulayabilirsiniz veya çörek otu yağı, hakiki zeytinyağı ve badem yağını yine eşit oranda karıştırıp çatlaklarınıza sürün.

Doğum Çatlaklarından Kurtulmak İçin

Doğum sonrası çatlaklarınızdan kurtulmak için ihtiyacınız olanlar; kakao yağı, kantaron yağı, badem yağı, kayısı yağı, zeytinyağı ve çörek otu yağıdır. Tüm bu saydığımız malzemeleri eşit olacak oranda karıştırıp çatlak oluşmuş ve kurumuş bölgelerinize uygularsanız, sonucu sizi mutlu edecektir.

Cildinizde Oluşan Çatlaklara Yağ Maskesi Yapmak Gerekir

Sahip olmanız gereken malzemeler; jojoba yağı, zeytinyağı, kakao yağı, menekşe yağı, badem yağı ve kayısı yağıdır. Bu tarifimizde saydığımız malzemelerin hepsinden birer yemek kaşığı alınız ve bir kapta karıştırınız. Çatlak olan bölgenize sürüp streç filmle sarınız, 1 saat bekleyip yıkayınız. Bu karışımı 2 günde 1 uygulamanızı tavsiye ederiz. Dediğimiz gibi uygularsanız çatlaklarınızdan sağlıklı bir şekilde kurtulacaksınız.

Susam Yağı Onarıcı Özelliği

Sadece susam tohumları ve zeytinyağı olması sizi çatlaklarınızdan kurtaracaktır. 1 çorba karışı susam tohumu ve 1 yemek kaşığı zeytinyağını koyu renkli bir şişenin içine koyunuz. Bu şişeyi 2 ay boyunca güneşli bir yerde tutunu. Sonrasında çatlayan bölgelerinize uygulayınız ve göreceksiniz ki çatlaklarınız size elveda demiş.

Kayısı Yağı Çatlaklar İçin Önemli

Aktarlarda kolaylıkla bulabileceğiniz kayısı yağını ve E vitamini ampulü satın alarak işleme başlayabilirsiniz. 10 damla kayısı yağını ve e vitamini ampulü karıştırınız. Çatlaklarınıza uyguladığınız takdirde hızla cildiniz eski halini alacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git