Çatlaklar İçin Krem - saglikdas.com

Çatlaklar İçin Krem

Çatlaklar İçin Krem
14 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.624 kez okundu.

Çatlaklar İçin Kremlerin Faydaları

Vücut çatlakları, bakımsız bir cilt oluşturarak vücutta hoş olmayan bir görüntü sergiler. İnsanı hiç de hoşnut etmeyen bu çatlaklar, özellikle hamilelik döneminde yaşanan hormonsal değişimler yüzünden oluşur. Bunun yanı sıra genetik faktörler, çevresel etmenler, düzensiz kilo alış verişi, yanlış beslenme ve yanlış giyinme de çatlak oluşumunda etkisi olan faktörlerdir. Oluşacak çatlakların önüne geçmek için bol miktarda su içmek, dengeli beslenmek ve spor yapmak gereklidir. Vücut çatlakları hiçbir şekilde tamamen kaybolmaz fakat uygulanacak tedavilerle belirsiz hale gelebilirler. Çatlaklar için krem uygulamak da bir çeşit yöntemdir. Özellikle çatlaklara düzenli bakım yapıldığında önceden çatlaklara sahip olan kişi bile kendi çatlaklarını fark edemeyecek hale gelir. Çatlakları iyileştirmek için öncelikle beslenme düzenine dikkat etmek ve dışarıdan etkili bir şekilde tamir etmek gerekir. Peki, çatlaklarından şikayetçi olanlar ve hamileler nasıl çatlaklar için krem uygulamalıdır?

Çatlaklar İçin Krem Faydaları

  • Kullanılan herhangi bir kremin içerisine bir tatlı kaşığı kakao yağı ilave edilir ve bu karışım çatlak bölgeye nazik hareketlerle masaj yapılarak uygulanır.
  • Eczanelerde rahatlıkla bulunabilecek olan Bepanthen krem çatlak tedavisinde kullanılabilir. Bu Bepanthen krem uzun süre kullanıldığında güzel sonuçlar verir. Bepanthen krem, hem çatlaklara hem de diğer cilt sorunlarına iyi gelir.
  • Çatlak tedavisinde başvurulan diğer bir yol da bebe yağı kullanmaktır. Bebe yağı, hem vücudun kuru bölgelerine iyi gelir, hem de çatlaklar üzerinde etkilidir. Her banyodan çıktıktan sonra çatlak bölgeye bebe yağı masaj yapılarak uygulanmalıdır.
  • Çatlak tedavisinde en iyi sonucu veren kremlerden birisi de kayısı yağı kremidir. Vücudun biraz terlemesi amaçlanarak, kayısı yağı kremi nazik hareketlerle masaj yapılarak çatlakların üzerine uygulanır ve ısınma hareketleri yapılır. Çatlak olan bölgeler kayısı yağı kremini emer ve kendisini düzeltmeye çalışır.
  • Hamileler ise istedikleri bölgeye nazik hareketlerle masaj yaparak badem yağı uygulamalıdırlar. Uygulamayı bitirdikten sonra ise banyoya o halde girip çatlak bölgelerine kese yapmalıdırlar. 5 dakika boyunca çatlak bölgeye kese yapıldıktan sonra çatlak bölgeye masaj yapılarak nemlendirici uygulanmalıdır. Zaman içerisinde gözle görülür sonuçlar alınacak, çatlaklar kaybolmaya başlayacaktır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git