Çatlaklar İçin Lazer Tedavisi Fiyatları - saglikdas.com

Çatlaklar İçin Lazer Tedavisi Fiyatları

Çatlaklar İçin Lazer Tedavisi Fiyatları
14 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.333 kez okundu.

Çatlaklar İçin Lazer Tedavisinin Fiyatları

Güzelliğin en belirgin şekilde görüldüğü yer derimizdir. Deride oluşabilecek herhangi bir anormal durum estetik açıdan olumsuz etkiler yaratacaktır. Sonuç olarak da kişide öz güven kaybı, asosyallik gibi olumsuz vakalar gözlenebilir. Zaman zaman bir cilt problemi olarak karşımıza çıkan çatlaklar, çeşitli operasyonlarla tedavi edilebilmektedir. Öncelikle deride oluşan çatlakların sağlık açısından risk taşımadığı bilinmelidir. Yani deri çatlaması ciddi bir rahatsızlık değildir. Ancak estetik açıdan kişileri rahatsız ettiği için çeşitli yöntemlere yönelmeler görülmektedir. Lazer tedavisi de bu yöntemlerden biridir ve en etkili sonucu verenidir. Çatlaklar için lazer tedavisi fiyatları, kullanılan teknolojik aletlere, kliniğin bulunduğu şehre ve tedavi yapılacak derinin çatlak yüzeyine ve derecesine göre değişiklik gösterebilmektedir. Temel olarak fiyatı etkileyen etkenler 3 temel maddede belirtilir.

Çatlaklar İçin Lazer Tedavisi Fiyatları ve Önemi

Çatlaklar İçin Lazer Tedavisi Fiyatlarını Etkileyen Faktörler:

Küçük Bölgeler

Orta Bölgeler

Büyük Bölgeler

olarak sıralanmaktadır. Bununla birlikte tedavi görülecek kliniğin saygınlığı ve popülerliği de fiyatlar üzerinde cüzi oynamalar yapabilmektedir. Bu fiyatlar şehirlere göre de değişebilmektedir. Fakat genel olarak fiyatlar arasında çok uç farklar görülmemektedir. Cilt üzerindeki çatlaklığın derecesine göre seansların sayısı da artabilmektedir. Bu da doğal olarak fiyatlara yansımaktadır.

Cilt Neden Çatlar?

Cildin çatlamasına etken olan birçok neden vardır. Bunları şu şekilde kategorize edebiliriz.

  • Kilo alıp verme: Özellikle ani kilo almalarda cilt çatlar. Kilo almaya bağlı olan çatlakları genel olarak dikey şeritler şeklinde görürüz.
  • Uzama: Özellikle ergenlik döneminde yaşanan ani uzamalarda da cilt çatlayabilmektedir. Bu çatlaklar ise enine çatlaklar olarak gözlemlenir.
  • Hamilelik: Gebe kalmanın ardından karın giderek büyür ve buradaki deri doğal olarak esner. Özellikle ilk hamileliklerde çatlama oranı daha yüksektir. Hamilelik esnasında tek yöne yatılırsa bu yönde daha çok çatlama olur.

Deri çatlakları nerelerde görülür?

Vücudun hemen hemen her yerinde görülme ihtimali olan deri çatlakları, ağırlıklı olarak sırtta, kalçalarda, karın bölgesinde, omuz arkaların, bel çevresinde ve bacaklarda görülmektedir. Ayrıca eklem bölgelerde de  ( diz, bilek, dirsek ) çatlaklar karşımıza çıkabilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git