Çay Ağacı Kremi Faydaları - saglikdas.com

Çay Ağacı Kremi Faydaları

Çay Ağacı Kremi Faydaları
14 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 2.559 kez okundu.

Çay Ağacı Kremi Faydaları Nelerdir?

Çay ağacı kremi çay ağacından üretilir, bu yüzden tamamen doğaldır ve bitkisel kökenlidir. Çay ağacı yağını direk olarak kullanmayı tercih etmeyenler, kremini kullanmayı tercih edebilirler. Fakat çay ağacı kremi faydalarından önce, çay ağacı yağının faydalarından bahsetmek iyi olacaktır. Halk arasında çay ağacı yağı; uyuz, saçkıran, apse, çıban, yanık, kesik, iltihap, burun ve ağız enfeksiyonları, diş ağrısı, genital bölgede oluşan mantar ve siğil tedavisi, öksürük ve akciğer iltihaplanması gibi durumların tedavisinde kullanılmaktadır. Çay ağacı yağının iki üç damlası kaynamış suya eklendiğinde ve bunun buharı solunduğunda grip ve nezle belirtilerinin hafiflediği görülmüştür. Çay ağacı yağı solunum yollarındaki tıkanıklığı da hafiflettiğinden, daha rahat nefes alıp vermeyi olanaklı kılar. Çay ağacı yağı sivilce tedavisinde de kullanılmaktadır. Sivilceli bölgeye uygulandığında sivilceleri azalttığı ve onların geçmesine yardımcı olduğu gözlenmiştir.

Çay Ağacı Kremi Faydaları ve Önemi

Sivilce geçiren diğer ilaçlar gibi yan etkileri yoktur ve ciltte tahrişe yol açmaz. Ayrıca çay ağacı yağı dermatit ve kepek sorununa iyi gelir. Çay ağacı yağı içeren şampuan kepek oluşumu önler. Böyle bir şampuan bulamadığınız zaman doğal bir şampuana on ml çay ağacı yağı ekleyerek, kendi şampuanınızı kendiniz de oluşturabilirsiniz. Çay ağacı yağı saç bitleri için de etkili bir çözümdür. Bit problemi görülme olasılığı olan yerlerde ve kişilerde rahatlıkla kullanılabilir.

Ayak mantarları sorununun giderilmesinde de çay ağacı yağından faydalanılabilir. Günde birkaç kez mantarlı bölgeye uygulandığında, mantarların azaldığı görülmüştür. Üstelik, manikür ve pedikür sonrasında kullanılan çay ağacı yağı, enfeksiyon kapmayı önlüyor. Yirmi damla jojoba yağı ve beş damla çay ağacı yağını karıştırıp ellerinize ve ayaklarınıza sürebilirsiniz. Son olarak böcek sokmaları ve sinek ısırıklarına karşı da çay ağacı yağı kullanılabilir. Kaşıntı ve kızarıklığı giderdiği gibi, ısırma sonrası bölgenin enfeksiyon kapmasını da engeller. Çay ağacı yağını doğrudan yağ olarak kullanmak istemeyenler çay ağacı yağı içeren kremleri tercih edebilirler. Böylece yukarıda bahsedilen çay ağacı kremi faydalarından yararlanabilirler. Böcek sokmasından, ayak mantarına, saç bitinden sivilce tedavisine kadar pek çok yerde kullanılan çay ağacı kreminden siz de faydalanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git