Çay Ağacı Yağı İle Yara Tedavisi - saglikdas.com

Çay Ağacı Yağı İle Yara Tedavisi

Çay Ağacı Yağı İle Yara Tedavisi
14 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.831 kez okundu.

Çay Ağacı Yağı İle Yara Tedavisi Nasıl Yapılır?

Çay ağacı yağı ya da diğer adıyla Melaloyka, Avustralya’da yetişen çay ağacından elde edilen, cilt hastalıkları için oldukça etkili bir yağ türüdür. Üzerinde kullanıldığı başlıca hastalıklar: iltihaplı sivilceler, vajinal akıntılar, cilt yaraları, uçuklar, diş eti yaraları ve çeşitli ağız içi problemleridir. Bu hastalıkların tedavisinde oldukça başarılı olan çay ağacı yağının içeriğinde son derece etkin maddeler yer almaktadır. Vitamin ve mineral bakımından da zengin olan çay ağacı yağı ile yara tedavisi yapılması mümkündür. Bunun için de çeşitli prosedürler izlenmelidir.  Çay ağacı yağı ile yara tedavisi ve diğer hastalıkların tedavilerinin nasıl yapıldığını küçük başlıklar halinde sizlerle paylaştık.

Çay Ağacı Yağı İle Yara Tedavisi Çeşitleri

Ağız İçi Yaralar İçin Çay Ağacı Yağı Tedavisi

Hemen hemen aklınıza gelen tüm ağız içi yaraların tedavisinde çay ağacı yağı kullanılabilmektedir. Aftlar, epitel doku sorunları, diş eti yaraları ve diş çekimi sonrası için bu yağı kullanmak kısa sürede problemleri giderecektir. Yapmanız gereken tek şey 4 – 5 damla çay ağacı yağını bir miktar su ile karıştırıp ağız içine uygulamak. Yağın bir müddet ağızda beklemesi gereklidir. Bu yağ ağız kokusu problemlerinde de oldukça etkilidir. Doz aşımı ve sık kullanım sizler için yararlı değil zararlı olacaktır.

Vajinal Akıntı Sorunlarında Çay Ağacı Yağı Kullanımı

Eğer vajinal bölgenizde mantar kaynaklı kötü kokular varsa bu yağ ile tedavi olmanız mümkündür. Birkaç damla çay ağacı yağını tamponunuza döküp fitil usulü ile yerleştirirseniz kötü kokulardan kurtulursunuz.

Sivilce Sorunlarında Çağ Ağacı Yağı Kullanımı

Sivilce, genellikle ergenlik döneminde insanlara bela olsa da yağlı bir cilde sahip hemen hemen her bireyin hayat boyunca yakasını kolay kolay bırakmaz. Çay ağacı yağı ile iltihaplı sivilcelerinizi kısa sürede kurutarak tedavi edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir damla çay ağacı yağını sivilcenin üzerine sürmek. Çok kısa sürede sivilcelerinizde ciddi bir azalma görülecektir.

Cilt Yaraları İçin Tarif

1 su bardağı suya 10 damla çay ağacı yağı dökerek elde edeceğiniz karışımı tüm cilt yaraları ve enfeksiyonları için kullanabilirsiniz. Günde üç kez ( sabah,öğle,akşam) yaranıza bu karışım ile pansuman yapınız.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git