Çay Ağacı Yağı Maskesi - saglikdas.com

Çay Ağacı Yağı Maskesi

Çay Ağacı Yağı Maskesi
14 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.505 kez okundu.

Çay Ağacı Yağı Maskesi Faydaları

Çay ağacı yağı maskesi ile her yaştan insanın korkulu rüyası olan sivilce ve akne sorunu ortadan kalkacaktır. Verilen çay ağacı yağı maskesi içerisinde bulunmakta olan bitkisel ürünler mikropların ciltten atılmasını sağlayarak etkileyici bir peeling etkisi göstermektedir. Mikroplardan arınan cilt üzerinde sivilce ve akne oluşumunun engellenmesi sağlanacaktır. Aynı azmanla kalıcı bir çözüm uyguladığı için bu sivilcelerin sonradan kendini tekrarlama ihtimali de ortadan kalkmaktadır.

Çay Ağacı Yağı Maskesi Tarifleri

Sivilceler ve akneler için çay ağacı yağı maskesinin tarifi

  • 1 çay kaşığı limon suyu
  • 4 veya 5 damla maydanoz
  • 1 çay kaşığı çay ağacı yağı
  • 2 veya 3 yaprak marul
  • 1 çay kaşığı kil

Hazırlanışı ve uygulanması:

İlk olarak marul ve maydanozu yıkadıktan sonra püre halini alıncaya kadar dövün. Daha sonra bu pürenin üzerine limon suyunu, kili ve çay ağacını ilave edin. Hazırlamış olduğunuz  sivilce karşıtı maskenin macun kadar sert ve krem kadar yumuşak olmamasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu şekilde hazırlamış olduğunuz çay ağacı yağı maskesini düzenli olarak uyguladığınızda önemli ölçüde sivilcelerden ve aknelerden kurtulmanız mümkün olabilmektedir. Çay ağacı yağı maskesi nasıl uygulanır sorusuna gelindiğinde ise dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Öncelikli olarak bu maskeyi göz bölgeniz hariç her yerinize masaj yaparak iyice sürün. Bu maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra 10 veya 15 dakika bekleyin. Fakat daha önce kesinlikle çıkarmayın.

Bu süre geçtikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. 3 gün boyunca düzenli olarak bu maskeyi uygulayın. 3 gün boyunca düzenli olarak uygulamış olduğunuz maskeyi daha sonra 7 günde bir olacak şekilde yenide düzenli bir program içerisine alarak kullanmaya devam edin. Yukarıda verilmiş olan çay ağacı yağı maskesi sayesinde sivilce ve aknelerden kalıcı bir şekilde kullanmanız mümkün olabilmektedir. Yağlı ciltler üzerinde meydana gelen sivilce ve akneler çay ağacı yağının içerisinde bulunan yararlı mineraller sayesinde cillten arındırılmaktadır. Bu nedenle fazla olarak gelen nemin engellenmesini sağlayarak vücudun nem oranını düzenlemeye yarar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git