Ceviz Kabuğu ile Saç Boyama - saglikdas.com

Ceviz Kabuğu ile Saç Boyama

Ceviz Kabuğu ile Saç Boyama
2 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 5.403 kez okundu.

Ceviz Kabuğu ile Saç Boyama Nasıl Yapılır?

Saç boyamanın kimyasal yöntemleri olduğu gibi doğal yöntemleri de vardır. Ceviz kabuğu ile saç boyama, saçlarında beyaz teller olan kahverengi renkli saçlı kadınların veya saçını koyu renklere boyamak isteyenler için doğal bir çözümdür. Bu yöntem saçını kimyasal boyalarla boyayıp yıpratmak istemeyen kadınların kurtarıcısıdır. Bu yazıda adım adım evinizde ceviz kabuğu ile saç boyama nasıl olur öğrenebileceksiniz.

Ceviz Kabuğu ile Saç Boyama Tarifi

  • Su (2 bardak)
  • Ceviz yaprağı (6 adet)
  • Toz haline getirilmiş ceviz kabuğu (3 çorba kaşığı)

Önce cevizleri toz haline gelinceye kadar dövün. Bu sırada 2 bardak suya ceviz yapraklarını atın, ocağa koyun. Ocaktaki su ısınmaya başlayınca içine dövdüğünüz ceviz kabuklarını koyun. 1 dakika kaynamaya bırakın, daha sonra ocaktan alın. Bu karışımın soğumasını bekleyin. Daha sonra süzerek bir kabın içine dökün. Karışımınızı iyice karıştırdıktan sonra ceviz kabuğu boyanız hazır.

Eğer saçlarınızı beyaz teller için değil de koyulaştırmak için boyamak istiyorsanız bu karışımı bitene kadar her gün 1 çay bardağı pamukla saçlarınıza süreceksiniz. Diğer boyalar gibi ceviz kabuğu boyasının da bulaşma özelliği vardır, bu yüzden sürerken dikkatli olun ve boya eldiveni kullanmayı unutmayın. Eğer saçınızdaki beyazları kapatmak için boyayacaksınız karışımı haftada 1 kez kullanmanız yeterli olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git