Ceviz Yağı İle Saç Bakımı - saglikdas.com

Ceviz Yağı İle Saç Bakımı

Ceviz Yağı İle Saç Bakımı
2 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.184 kez okundu.

Ceviz Yağı İle Saç Bakımı Nasıl Yapılır

Ceviz yağı ile saç bakımı yıpranan ve dökülen saçların bakımı için oldukça etkili olan bir saç bakım şeklidir. Özelikle yağlı saçlara sahip olan kişiler için saç bakımı oldukça uğraştırıcı ve zor bir durum olmaktadır. Yağlı saçları düzenli ve sağlıklı bir şekilde bakımını sağlamak için en etkili yöntemlerden birisi de elma sirkesidir. Saçlarınıza sürekli olarak bakım uygulamasanız bile banyo ve duşlarda durulama suyu olarak elma sirkesini kullanmanız son derece faydalı ve saçlarınız için önemli olacaktır.  Ayrıca saçlarınızın bakımını ve nem dengesini korumak için bir diğer bakım yöntemi de ceviz yağı ile saç bakımı yapmaktır. Ceviz yağı oldukça faydalı bir bitkidir. Ceviz yağı saçlarınızın yağ dengesini ayarlayarak saçlarınızın sağlıklı ve parlak bir görünüm kazanmasını sağlar.

Ceviz Yağı İle Saç Bakımı Tarifi

  • 1 tatlı kaşığı arı sütü
  • 3 çorba kaşığı ceviz yağı
  • 2 tane bıldırcın yumurtası
  • 1 yemek kaşığı bal

Ceviz yağı ile saç bakımı nasıl hazırlanır?

İlk olarak elinizde bulunan arı sütü, ceviz yağı, bıldırcın yumurtası ve balı bir kasenin içerisine alarak tahta bir kaşıkla karıştırın. Bu karışımı saçlarınıza uyguladıktan sonra karışım 2 saat boyunca saçlarınızda beklesin. Bu bakımı saçlarınıza uyguladıktan sonra saçlarınızı katranlı ve kükürtlü şampuanla iyice yıkayıp ardından durulayın. Bu bakımı saçlarınıza 5 veya 6 günde bir uygulamanız önerilmektedir.

Saç bakımı ve onarımı oldukça önemli bir konudur. Saçlarınıza iyi bakmadığınız zaman ilerleyen yaşlarla birlikte hem saç diplerinde hem de saçların kendisinde bir sorun yaşamanız mümkün olabilmektedir. Ceviz yağı ve elma sirkesi gibi besin maddeleri oldukça doğal yollarla saçlarınızın bakımını sağlar. Piyasada satılan saçla ilgili olan kozmetik ürünleri ve şampuanlar içerisinde birçok kimyasal madde bulundurmaktadır. Bu kimyasal maddelere saçlarınıza ilerleyen zamanlarda kendisini gösterecek zararlar verebilmektedir. Bu nedenle saç bakımında etkili bir çözüm sağlamak istiyorsanız mutlaka doğal olan ürünlere yönelmeniz gerekmektedir. Bu sayede saçlarınız her zaman güçlü, parlak ve canlı kalacaktır. Bu bakım maskesi de bunlardan birisidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git