Ceviz Yağının Saça Faydaları - saglikdas.com

Ceviz Yağının Saça Faydaları

Ceviz Yağının Saça Faydaları
2 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.164 kez okundu.

Ceviz Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

Saymakla bitmeyecek ceviz yağının saça olan faydaları doğal bir nemlendirici niteliğine sahiptir. Saçın ihtiyaç duyduğu nem miktarını kısa zaman zarfı içinde karşılayan ceviz yağı cilt ve tırnak üzerinde de harikalar yaratır.  Cildin yumuşayarak parlamasını sağlayan ceviz yağı aynı zamanda onarım sürecinin başlamasını sağlar. Ceviz yağının sahip olduğu mineraller ve vitaminler cildi yenileme özelliğine sahiptir. Ciltte oluşan sivilce ve leke tedavisinde de etkili sonuçlar doğuran mükemmel ceviz yağı pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmak isteyen kullanıcılar için biçilmiş bir kaftan olacaktır. Saç kırıklarının iyileşmesini sağlayarak canlılığı geri getiren mükemmel ceviz yağı saç diplerine sürüldüğünde saçların gürleşmesini sağlamaktadır. Parlak ve canlı saçların tek adresi olan ceviz yağı aracılığı ile hazırlayacağınız maske kürü ile ceviz yağının etkisinin artmasını sağlayabilirsiniz.

Ceviz Yağı aracılığı ile Hazırlanılan Maske:

  • Zeytinyağı (1 çorba kaşığı)
  • Soya yağı (1 çorba kaşığı)
  • Ceviz yağı (1 çorba kaşığı)

Ceviz Yağının Saça Faydaları ve Önemi

Ceviz yağı ile hazırlanılan maske aracılığı doğal ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmak artık çok kolay olacak. Kendi yöntemleriniz aracılığı ile hazırlayacağınız maske için öncelikle geniş bir kase içine 1 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 çorba kaşığı soya yağı ve 1 çorba kaşığı ceviz yağını ekleyerek karıştırın. Daha sonra karışımı masaj aracılığı ile saçlarınıza sürerek 1 saat bekletin. Bu işlem sonrasında saçlarınızı ılık su aracılığı ile yıkayarak dinlendirin. Uygulayacağınız bu maske işlemi saç kırıklarınızın oluşmasını engelleyerek onarım sürecini başlatır. Saç köklerini besleyerek gürleşmesini sağlayan ceviz yağı kaybolan canlılığın tekrardan kazanılmasını sağlar. Mat görünümü geride bırakarak parlaklığı ele alan ceviz yağı saçaların uzamasını sağlar.

Saç dökülmelerinin önüne geçerek sağlıklı gözükmesini sağlayan ceviz yağı aynı zamanda saça renk verme özelliğine sahiptir. Özel karışımlar aracılığı ile hazırlayacağınız ceviz yağı ile doğal yöntemleri kullanarak saç boyası elde edebilirsiniz. Mantar ve enfeksiyon problemini de reddeden ceviz yağı ile doğal bir bakım kürü hazırlayabilirsiniz. Sizlerde ceviz yağının saça faydaları aracılığı ile parlak bir cilde ve dolgun saçlara sahip olabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git