Çiğ Patates İle Kırışıklıklara Son - saglikdas.com

Çiğ Patates İle Kırışıklıklara Son

Çiğ Patates İle Kırışıklıklara Son
29 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 4.382 kez okundu.

Çiğ Patates İle Kırışıklıklara Son Verin

Kremler, bitkisel yağlar, ilaçlar, sabunlar… vesaire birçok madde, uzmanlar tarafından yüzdeki kırışıklıkların yok edilmesi için önerilmektedir. Bunun yanında çeşitli bitkisel ürünlerden oluşan kürler de yine yüzdeki kırışıklıkları önlemeye yönelik olarak tavsiyeler arasında yer almaktadır. Peki, çiğ patatesle yüzünüzdeki kırışıklıkların ve çizgilerin yok edilebileceğini hiç duydunuz mu? Çiğ patates, cilde en faydalı gıdaların başında gelmektedir. Cildin derlenip toparlanmasını sağlar, cilde parlaklık verir, yaşlanmayla birlikte ciltte oluşan sarkmaları önler ve ölü derilerin ciltten atılmasına yardımcı olur. Bu sayede cildiniz oldukça güzel ve genç görünür. Bu yazımızda, cilde sayısız faydası olan çiğ patetesle yapılan patates maskesinin tarifini ve yüze nasıl uygulandığını bulacaksınız. Çiğ patatesle kırışıklıklara son diyoruz.

Çiğ Patates Maskesi

Malzemeler: 2 çay kaşığı gliserin, 2 çay kaşığı gül suyu,  2 tatlı kaşığı elma sirkesi, 1 tane orta boy patates, nemlendirici krem.

Hazırlanışı: 1 tane orta boy patatesin kabukları soyulur ve sonrasında rendede rendelenir. Rendelenmiş patatesleri bir kaba boşaltın. Gül suyunu, gliserini ve elma sirkesini bir kap içerisinde birbirlerine özü geçene kadar karıştırın. Oluşan karışımı, patates rendesine koyduğunuz kabı içine boşaltın. Sonrasında patates rendesiyle gül suyu, gliserin ve sirke karışımını iyice karıştırın.

Uygulanışı: Patates maskesini cildinize uygulamadan önce cildinizi temizleyiniz. Sonrasında patates maskesini cildinize masaj yaparak uygulayınız. Maske ortalama 1 saat kadar cildinizde beklemelidir. Süre dolduktan sonra cildinizi hafif ılık bir suyla yıkayınız. Yıkama işleminin ardından cildinize nemlendirici krem sürerek nemlendiriniz.  Bu maskeyi ilk bir ay boyunca haftada iki defa, sonrasında ise haftada bir defa olmak üzere cildinize uygulayınız.

Çiğ patatesle kırışıklıklara son veriyoruz. Yukarıda anlattığımız çiğ patates maskesi sayesinde cildinizdeki kırışıklıklar ve çizgiler yok oluyor, cildiniz daha genç ve bir görünüme kavuşuyor. Düzenli olarak cildinize uygulayacağınız çiğ patates maskesiyle birkaç ay içerisinde kesin sonuçlara varabilirsiniz. Uygulamayı aksatmadan cildinize düzenli olarak uygulayın, sizler de daha parlak, daha bakımlı, daha gergin, genç ve güzel bir cilde kavuşun.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git