Çikolata Maskesi - saglikdas.com

Çikolata Maskesi

Çikolata Maskesi
12 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.248 kez okundu.

Çikolata Maskesi Nedir ?

Pek çoğumuzun diyet döneminde kaçtığı, yemekten kendini durduramadığı, sivilce yapıyor dediğimiz çikolata aslında çikolata maskesi olarak hayatımızı güzelleştiriyor. Çikolata maskesi her cilt için uygundur, tereddüt etmeden cildinize uygulayabilirsiniz. Doğaya bakarsanız sağlığımız için gerekli olan tüm bitkileri bizlere sunmuştur. Yapay olandan kaçıp doğal olanı kullanmak her zaman bizim yararımıza olacaktır. Bir sürü para vereceğiniz kozmetik ürünleri cildinize zarar verebilecekken çikolata gibi doğal ürünler cildinizi hem besler hem güzelleştirir hem de sizlere sağlıklı bir cilt sunar, fakat her şeyin fazlasının zarar olabileceği gibi bu ürünlerin de fazlası size zarar verebilir. Kullanmadan önce bir uzmana danışarak ne kadar kullanmanız gerektiğini, ne sıklıkla kullanımın uygun olacağını, ne kadar süre kullanmanın yeterli geleceğini öğrenerek kullanırsanız cildiniz için en doğru seçimi yapmış olacaksınız. Çikolata çok sayıda antioksidan bulundurur ve cildi nemlendirir. Çikolata maskesinin cildimize çok fazla yararı vardır.

 

Çikolata Maskesi Nasıl Yapılır

Çikolata maskesi hazırlamak hiç de düşündüğümüz gibi zor değildir. Evlerinizde istediğiniz an çikolata maskelerini hazırlayabilirsiniz. Bunun için gerekli malzemeleri yaşadığınız yerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Bizim önerimiz hazırlamadan önce cilt tipinizi belirlemek ve ona göre bir maske uygulamanızdır. Aksi takdirde cildiniz zarar görebilir. Çikolata maskesi için, 2 çay kaşığı bal, , bir yemek kaşığı süt kreması, ezilmiş badem içi, 1 çay bardağı kakao, 1 damla zeytinyağı ve 1 tatlı kaşığı yulaf ununa ihtiyacınız vardır. Kakaoyu eritip malzemelere ekliyoruz. Karıştırarak yumuşak krem gibi bir karışım elde ediyoruz ve cildimize uyguluyoruz. Cildimize uyguladığımız bu maskeyi 15 dakika bekletip ılık su ile yıkıyoruz ve cildimizin tekrardan bebeksi görünüm ve yumuşaklığa kavuştuğunu görüyoruz.

 

Çikolata Maskesinin Faydaları Nelerdir?

Çikolata maskeleri cildinizi canlandırır. Çikolata fosfor, potasyum, E vitamini, magnezyum ve polifenoller içerdiği için cildimiz için oldukça yararlı bir maddedir. Vücudumuz için kullanacağımız diğer maddeler kadar önemli bir yer tutar çikolata bizler için. Selülitleriniz, çatlaklarınız, cilt yumuşaklığı ve daha bir ok şey için kakao size yardımcı oluyor. Kakao çizgilerinizi yok eder. Vücudunuzun nem oranını arttırmada son derece gereklidir. Herkesin ihtiyacı olduğu pozitif enerjiyi yükler, vücudunuzdaki negatif enerjiyi alır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git