Çil Tedavisi - saglikdas.com

Çil Tedavisi

Çil Tedavisi
15 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.309 kez okundu.

Çil Tedavisi ve Önemi

Çok büyük cilt sorunları arasında bulunmayan çillerin tedavi edilmesi maksadı ile ışın verme işleminin uygulanması ya da daha ağır metotlara başvurulması gereksiz bir uygulamadır. Doğal yollar ile çillerin azaltılması ya da zaman içerisinde görünümlerinin tamamen ortadan kaldırılması mümkündür. Çil tedavisi bitkisel ürünler sayesinde gerçekleştirilecek bir tedavi şeklidir. Doğal yollar ile uygulanacak Çil tedavisi yöntemleri aşağıda paylaşıma sunulmuştur.

Çil Tedavisi Faydaları

  • 1 demet maydanoz alınarak yaprakları itina ile ayrılır. Ayrılan maydanoz yaprakları blenderden geçirilerek iyice ezilir. Elde edilen malzeme göz çevreleri dışında çillerin bulunduğu tüm bölgelere sürülür. 20 dakika bekletilir. Bekleme sonunda durulanarak cilt nemlendiriciler vasıtası ile nemlendirilir. Maydanoz çillerin renginin açılmasına neden olur.
  • 1 adet domates alınarak ince dilimler halinde kesilir. Her bir ince dilim çillerin bulunduğu bölgenin üzerine yapıştırılır. 15 dakikalık beklemenin ardından domatesler bulunduğu bölgeden alınarak aynı bölgeler süt ile güzelce silinir. Süt sürüm işlemi sonucunda 10 dakika beklenir ve 10 dakika sonunda yüz yıkanarak bulunan nemlendirici krem yüze sürülür. Süt ile domatesin cilt rengini açıcı özelliği bulunmaktadır.
  • 1 adet salatalık alınarak güzelce rendelenir. Rendelenmiş salatalık, 1 su bardağı votkanın içerisine atılarak karıştırılır. Elde edilen karışım özellik ile ışık almayan bir ortamda 10 gün bekletilir. 10 günün sonunda karışımın içerisine bir çorba kaşığı nemlendirici ilave edilir ve cilde sürülür. Sürüm işlemi tamamlandıktan sonra 50 dakika beklenilir ve cilt güzelce yıkanır.
  • 1 kaşık gül suyu ile 1 kaşık limon suyu karıştırılarak pamuk aracılığı ile çillerin üzerine sürülür. 10 gün süre ile karışımın gece yatarken uygulanması mümkündür. Limon suyu ve gül suyunun renk açısı özelliği bulunmaktadır.
  • Ekşi süt içerisinde bulunan laktik asit nedeni ile cildin açılmasına yardımcı olan bir üründür. Ekşi süt ile peeling yapmak şansına erişmek mümkündür.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git