Cilde Parlaklık Veren Pırasa Maskesi - saglikdas.com

Cilde Parlaklık Veren Pırasa Maskesi

Cilde Parlaklık Veren Pırasa Maskesi
2 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.529 kez okundu.

Cilde Parlaklık Veren Pırasa Maskesi ve Önemi

Kış sebzelerinden biri olan pırasa içinde bulunan vitamin ve minerallerden dolayı kesinlikle tüketilmesi gereken bir yiyecektir. Yiyecek olarak alındığında vücudumuza pek çok fayda sağladığı gibi yüze sürülen pırasa maskesi de cildimize çok iyi gelir. Pırasa maskesi cildin parlamasını sağlar. Pırasanın içindeki B, C, K Vitaminleri, kalsiyum, potasyum, manganez, kükürt, silisyum, demir, bakır ve iyot cildin ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri sağlayarak cildin ışıldamasına yol açar. Bütün bu güzel sebeplerden dolayı cilde parlaklık veren pırasa maskesi uygulanmalıdır. Tarifi ise aşağıdadır.

Cilde Parlaklık Veren Pırasa Maskesi ve Faydaları

Cilde Parlaklık Veren Pırasa Maskesi: Bir dal pırasanın beyaz kısmını blendırdan geçirin. Buna bir yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Sonra yarım çay bardağı süt ilave edin. Daha sonra on dakika bu karışımı bekletin ve süzün. Elde ettiğiniz posayı parmak uçlarınızın yardımıyla masaj yaparak yüzünüze sürün. On dakika bu maskeyi yüzünüzde bekletin, sonrasında ılık su ile temizleyin. Son olarak da yarım şişe maden suyu ile yüzünüze kompres yapın. Süzdüğünüz suyu ise cam bir şişede saklayarak gece yatmadan önce tonik olarak kullanabilirsiniz. Bu suyu sadece dört gün boyunca saklayabilirsiniz. Sonra yeniden yapmanız gerekir.

Cildimiz günlük hayatın koşturmacasında çok fazla dış etkene maruz kalıyor. Canlılığını ve parlaklığını yitiriyor. Eski haline kavuşmak için ise düzenli olarak bakım yapmak gerekiyor. Cilde canlılığını kazandırmanın en güzel yöntemlerinden birisi ise cilde parlaklık veren pırasa maskesi uygulamaktır. Pırasa içeriğinde bulunan vitamin ve minerallerden dolayı cildi besler, ihtiyacı olan nemi geri kazandırır, cildi dış etkenlerden korur ve en güzel yönü ise cilde doğal bir parlaklık vermesi ve cildin ışıldamasını sağlamasıdır.

Siz de cildinizin ışıltılı olmasını ve sağlıklı bir şekilde parlamasını istiyorsanız yukarıda tarifi verilen cilde parlaklık veren pırasa maskesini kullanabilirsiniz. Düzenli bir şekilde cildinize uyguladığınızda cildinizin daha iyi nemlendiğini, beslendiğini ve parladığını göreceksiniz. Pırasanın faydalarından bırakın cildiniz de yararlansın. Pırasada bulunan vitamin ve mineraller cildinizi besleyecek, iyi bir şekilde cildinizin nemlenmesini sağlayacak ve cildiniz sağlıklı bir şekilde parlayacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git