Cildi Gençleştiren Bitkiler - saglikdas.com

Cildi Gençleştiren Bitkiler

Cildi Gençleştiren Bitkiler
2 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.450 kez okundu.

Cildi Gençleştiren Bitkiler ve Önemi

Herkes daha genç görünmek ister. Bunu nasıl yapacağımız ise kafamızdaki soru işaretlerinden biridir. Cilt uzmanlarının söylediği doğal ürünlerle cildi gençleştirmek mümkündür. Bu yöntemlerden biride cildi gençleştiren bitkilerdir.  Gençleşmenin en sağlıklı yöntemi budur. Rahatlıkla aktarlarda bulacağınız bitkilerle hoş ve güzel görüneceksiniz.

Cildi Gençleştiren Bitkiler ve Çeşitleri

Sizin için uzmanlardan aldığımız birkaç cildi gençleştiren bitki tarifleri aşağıdadır.

  • Papatya İle Gençleşmenin Yöntemi

Gereken tek şey bir tutam papatya ve sudur. Suyun içine attığınız papatyayı kaynatınız. Daha sonra süzünüz. Uygulaması ise; havluyu bu karışımla ıslatıp yüzünüze koyunuz. Daha sonrada temiz bir havluyu soğuk suyla ıslatınız ve hemen cildinize koyunuz. Bekleme süresi bir dakikadır. Bu işlemi bir soğuk bir sıcak şeklinde devam ettiriniz. Sonuncusunda cildinize soğuk kompres uygulayarak işlemi bitiriniz.

  • Şamdan Çiçeği İle Gençleşmek

Kullanacağınız malzemeler 1 tutam şamdan çiçeğini 2 fincan kaynar suya koyunuz. Yarım saat süreyle demlenmesi gerekmektedir. Suyunu süzünüz ve temiz cilde uygulayınız. Günde mutlaka 2 kere yapınız. Bu karışım yüzünüzde kuruduktan sonra nemlendirici kreminizi cildinize uygulayınız.

  • Gül Suyunun Mucizesi

Temizleyicilere dünyanın parasını vermenize gerek kalmayacak bir bilgi vereceğiz sizlere. Gül suyu cildi temizleyen en güzel üründür. Dilediğiniz kadar gül suyunu cildinize uygulayabilirsiniz. Cildinizi en çok gençleştiren işlem budur.

  • Greyfurt İle Gençleşme Sırrı

1 adet greyfurtla gerçekleştireceğiniz değişime siz bile inanamayacaksınız. Bu meyvenin cildi nemlendirme ve yenileme özelliği vardır. Greyfurdu sıkmanız bu işlem için yeterlidir. Akşamları boynunuza ve yüzünüze sürmelisiniz. Bekleme süresi yarım saattir. Daha sonra yüzünüzü kesinlikle ılık su ile yıkamalısınız. Bu işlemden 5 dakika sonra nemlendirici kreminizi sürünüz. Bu işlemi düzenli bir şekilde yaptığınızda etkisine inanamayacaksınız.

  • Kiraz suyu

10 veya 15 adet kirazın suyunu çıkartınız. Cildinize sürünüz ve yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra soğuk suyla cildinizi temizleyiniz. Yalnız uygulama yapmadan önce cildiniz mutlaka temiz olmak zorundadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git