Cildi Güzelleştiren Meyveler - saglikdas.com

Cildi Güzelleştiren Meyveler

Cildi Güzelleştiren Meyveler
3 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.255 kez okundu.

Cildi Güzelleştiren Meyveler ve Önemi

Cildinizi sadece maskeler ve bakım ürünleri ile güzelleştirmeniz mümkün değildir. En başta tükettiğiniz gıdalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Doğada cildi güzelleştiren meyveler vardır. Günümüzde bu cildi güzelleştiren meyveleri temin edip tüketmek çok kolaydır.

Cildi Güzelleştiren Meyveler ve Çeşitleri

Havuç: Havucun içerisinde renk pigmenti beta – karoten vardır. Bu madde meyve ve sebzeler dışında insan cildine de sarı – kırmızı bir renk verir. Bu da cildi ışıltılı ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Havucun yanı sıra bal da beta – karoten kaynağıdır.

Nar: Nar ve nar çekirdeği yağı, güçlü antioksidan özellik içerir. Aynı zamanda nar çekirdeği yağında Omega5 bulunur. Bu yüzden nar cildi yenilemek ve canlandırmak için kullanılır. Cildi yenilemek ve canlandırmak dışında vücutta östrojen hormonunun yeniden kullanılmasına yardımcı olur.

Mürdüm Eriği: Erik, B ve C vitaminleri ile antioksidan özellik içerir. C vitamini, cildi sıkılaştırır, kolajen üretimini destekler. Daha az koyu leke için hiper pigmentasyonu düzenler. Aynı zamanda anti – aging etkisi vardır.

Karpuz: Bir porsiyon karpuzda 15 – 20 mg likopen vardır. Likopen, kanser ve birçok hastalığı önleyen güçlü bir antioksidandır. Karpuz ve domates gibi birkaç kırmızı gıda da bulunur. Likopen de C vitamini gibi hücrelere zarar verme amacı olan serbest radikalleri etkisi hale getirir.

Yaz mevsiminde bol bol karpuz ve domates yiyerek, kış mevsiminde ise bol bol nar yiyerek cildinizin güzel görünmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Çilek: Antioksidan ve C vitamini yönünden zengin olan çilek, kolajen üretimini arttırır ve daha çabuk yaşlanmaya neden olan serbest radikalleri etkisiz hale getirir. Bu özelliğinin yanı sıra içindeki malik asit ile diş minesindeki lekeleri azaltır.Birçok bakım ürününün içinde C vitamini kullanılır.Yabanmersini, kivi ve portakal da çilekle aynı özellikleri gösterir.

Kuruyemiş: Daha genç ve yumuşak bir cilt için E vitamini içeren kuruyemiş tüketebilirsiniz. Fıstık ve ceviz de cilt için faydalı olan Omega3 yağ asidini içerir.

Deniz Ürünleri: Omega3 bakımından zengin olan deniz ürünleri de düzenli olarak tüketilirse ciltte kuruluk ve iltihap meydana gelmez.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git