Cildi Sıkılaştıran Meyveler - saglikdas.com

Cildi Sıkılaştıran Meyveler

Cildi Sıkılaştıran Meyveler
3 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.235 kez okundu.

Cildi Sıkılaştıran Meyveler ve Faydaları

Cilt bakımı için çeşitli bakım kremleriyle korumanın yanında doğru beslenmek de gerekir. Cildimize sadece maskelerle, peelingle bakım yapmak her zaman yeterli olmaz. Güzel cildin yolu sağlıklı beslenmekten geçer. Güzel bir cilt, pürüzsüz, lekesiz ve canlı bir cilt demektir. Bunu sağlamak da her zaman kolay olmayabilir. Çünkü yediğimiz gıdalar vücudumuzu etkilediği gibi direkt olarak cildimizi de etkiler. Örneğin çok yağlı gıdalar tükettiğimizde yüzümüzde akne oluşumu başlar ve gözenekler açılır. Gözeneklerin açılması yüzde hoş bir görünüm bırakmadığı gibi tekrar sıkılaşması de bir hayli zordur.

Cildi Sıkılaştıran Meyveler ve Faydaları

Zamanla sağlıksız beslenme, çevresel faktörler gibi etmenlerden dolayı bozulan ciltlerin çeşitli bakım ürünleriyle ciltlerindeki bozuklukları giderilebilir. Ancak aynı zamanda doğru gıdalar tüketilerek cilt eski haline döndürülebilir. Örneğin cilde iyi geldiği bilinen A vitamini içeren besinler tüketilirse cildin yenilenmesi hızlanacaktır. A vitamini birçok meyvede ve sebzede bulunan bir vitamindir. Süt ve süt ürünlerinde, havuçta, kabakta, ıspanakta ve daha birçok sebzede bolca bulunan A vitamini cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.

Yalnızca A vitamini içeren besinlerin cildi sıkılaştırdığını söylemek doğru olmaz. Vücudumuzun ihtiyacı olan C ve E vitamini içeren besinler mutlaka tüketilmeli. C vitamini özellikle portakal, greyfurt gibi meyveler olup cildi sıkılaştıran meyvelerdir. E vitamini takviyesinde ise ıspanak yine karşımıza çıkıyor. Zeytin yağında ve havuçta da bolca bulunan E vitamini cilde iyi geliyor ve cildin canlılığını tekrar kazanmasını sağlıyor. Tüm bunların yanında uzman doktorların cilt sıkılaştırması için önerdiği birkaç meyve var. Bu meyveler cildin ihtiyacı olan vitaminleri içlerinde barındırıyor ve cildin sıkılaşmasında önemli rol oynuyor. A,C,E vitaminlerinin bulunduğu cildi sıkılaştıran meyveler listesi aşağıda bulunmaktadır.

Cildi Sıkılaştıran Meyveler

  • Kayısı
  • Mandalina
  • Portakal
  • Şeftali
  • Muz
  • Elma

Bu meyvelerden istediğinizi günde en az 1 defa tüketebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git