Cildin Nefes Alması İçin Öneriler - saglikdas.com

Cildin Nefes Alması İçin Öneriler

Cildin Nefes Alması İçin Öneriler
3 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.819 kez okundu.

Cildin Nefes Alması İçin Öneriler Nelerdir?

Günlük hayatımıza cildimiz pek çok şeyle savaşmak zorunda kalır. Şehrin kirli havası, güneş ve biz kadınların vazgeçilmezi olan makyaj cildimize zarar verir. Peki, cildimize gereken önemi gösterip ona iyi bakıyor muyuz? Tıpkı bizim gibi cildimizin de nefes almaya ve tazelenmeye ihtiyacı vardır. Gelin neler yapabileceğimize birlikte bakalım. Cildin nefes alması için öneriler aşağıda bulunmaktadır. Öncelikle bilmelisiniz ki sağlıklı bir cilt nemden geçer. Mutlaka bir nemlendirici kullanmalısınız ve mümkün olduğunca bu nemlendiriciyi duştan sonra tam kurumamış olan teninize sürmelisiniz. Cildinizin biraz nemli olması hem kullandığınız nemlendiricinin etkisini artıracak hem de istenmeyen bir sonuçla karşı karşıya kalmamanızı sağlayacaktır.

Cildin Nefes Alması İçin Öneriler ve Faydaları

Cilt bakımı  sabah yahut öğlen yapmak gibi bir alışkanlığınız varsa bunu terk etmeli ve gece yatmadan önce yapmayı alışkanlık edinmelisiniz. Çünkü cilt kendini en çok uyku zamanında yeniler ve yaptığınız bakıma en iyi tepkiyi alabilmek bu saatlerde daha mümkündür. Bizlerin fazladan uyumak olarak tabir ettiği güzellik uykusu esasında budur. Bu bakım sayesinde stres seviyenizdeki azalma da gözle görülür şekilde olacaktır. Cildin nefes alması için öneriler tarifler ile aşağıdadır.

Sağlıklı Bir Cilt Temiz Bir Cilttir

Çeşitli ürünler deneyerek paranızı harcamayın ve cildinize zarar vermeyin. Makyajınızı ve cildinizi tek ürünle temizlemeniz size yarar sağlayacaktır. Eğer kuru ve nemsiz bir cilde sahipseniz cildinizi yumuşatan krem bazlı losyonlar kullanmanız sizin için çok yararlıdır. Fakat cildiniz yağlı ve normalse sizlere önerilen hafif bir yüz sabunu yahut jeldir. Eğer cilt tipiniz yağlı cilt ise Dove ve Neutrogena gibi sabun markalarını tercih etmelisiniz. Yüzünüze ve tüm teninize kullanmanız gereken sabun türüyse zeytinyağlı sabunlardır ve deodorant içermemesi dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır.

Ölü Hücrelerden Nasıl Kurtuluruz?

Ölü hücrelerden kurtulmanın önemi şurada yatar: Ölü hücrelerden kurtulmak cildimizdeki kiri ve ölü tabakayı atmak demektir ki bu sağlıklı bir cildin esaslarındandır. Ayrıca yüzümüzdeki kan dolaşımını hızlandırmak ancak ölü hücrelerden kurtulmakla mümkündür.

Neler Kullanmalıyız?

-Bir paket şeker ve zeytinyağını karıştırın ve teninize yavaşça, daireler çizerek uygulayın.

-Yulaf ezmesi ve unu çırpın, macun kıvamında olduğunda bolca ovalayın ve yüzünüzden çıkarın. Yulaf ezmesini yalnızca yüzünüzde değil tüm cildinizde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz çünkü yulaf tam bir ölü hücre düşmanıdır.

-Tüm cildinizi deniz tuzuyla ovun ve hemen ardından yıkayın. Deniz tuzunu aktarlardan edinebilirsiniz. Canlılık ve zindelik hissettiğinizi göreceksiniz.

Cilt Maskelerinden Hangilerini Seçmeliyiz?

Kil maskesi bizlere son derece faydalı olacak bir maskedir çünkü kil maskeleri içeriğindekiler sayesinde cildimizdeki zehirli maddeleri yok eder ve cildimize rahat bir nefes aldırır. Ancak kil maskesi alınırken dikkat edilmelidir. Üzerinde %100 kil maskesi yazmayan ürünler tercih edilmemelidir. Çünkü %100 kil maskesi yazmayan ürünlerde kedi köpek tuvaleti kullanılmaktadır ve paranızı çöpe atmaktan başka bir şey değildir. Aktarlardan satın alabilir yahut üzerinde %100 yazmasına dikkat edebilirsiniz.

Adım Adım Kil Maskesi

-1 yemek kaşığı kile biraz su ekleyin ve karıştırın.

-Daireler çizerek cildinize 5 dakika boyunca uygulayın.

-Uygulama bitince 1-2 dakika bekleyin ve ılık su ile cildinizi temizleyin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git