Cildiniz Hızla Toparlansın - saglikdas.com

Cildiniz Hızla Toparlansın

Cildiniz Hızla Toparlansın
5 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.223 kez okundu.

Cildiniz Hızla Toparlansın?

Çevrenin ve gıdaların gittikçe bozulmasına bağlı olarak cildinizde sorun yaşıyor ve cildiniz hızla toparlansın istiyorsanız, bitkisel ürünleri evde kolayca hazırlayabilirsiniz. Cilt belli bir yaştan sonra kırışmaya ve elastikiyetini kaybetmeye başlar. Güneş ve çevresel faktörler de ciltte lekelenmeye yol açar. Eller, ayaklar, yüz, dekolte bölgesi ve tüm vücut, gerekli bakımlarının yapılmaması ile nemini kaybeder. Nemsiz kalan cilt yaşlanmaya başlar. Çeşitli kozmetik ürünlerine ve güzellik merkezlerine binlerce lira ödemek yerine evde kendi kendinize kolayca bitkisel bakım ürünleri hazırlayabilirsiniz. Doğal ürünlerle hazırlanan bitkisel bakım ürünleri, cilde gerekli nemi ve bakımı sağlamak için yeterlidir. Evde bakım yapmak için ekstra malzeme almaya da gerek yoktur. Evde bulunan malzemeleri kullanarak bütçeniz sarsılmadan ihtiyacınız olan cilt bakımı sağlamanız mümkündür. Cildiniz hızla toparlansın istiyorsanız aşağıda belirttiğimiz bakım ürünlerini denemelisiniz:

Cildiniz Hızla Toparlansın ve Faydaları

  • Eğer cildiniz yağlı ise derinize büyük özen göstermeli ve düzenli bakımları ihmal etmemelisiniz. Limon kabuğunu soyup suyun içinde yarım saat bekletmeli, sonra kabukları robottan geçirmelisiniz. Ardından kabukları cildinize maske yapıp 10 dakika sonra yıkamalısınız.
  • Ekmek mayası Antik Mısır’da kadınların güzellik için kullandıkları ürünlerin başında gelmekte idi. Bir paket yaş mayayı birkaç damla süt ile karıştırıp cildinize sürün. Kaskatı olduktan sonra da yıkayın. İçeriğinde bulunan CM Glukan adlı madde ile hücre yenilenmesini hızlandıran ve mikrop öldürücü özelliği bulunan maya, cilde sıkılık ve esneklik kazandırmasının yanında bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve cilt deformasyonlarını tedavi etmektedir.
  • 1 çay kaşığı karbonat ve 1 çay kaşığı maya karıştırılıp suyla kıvama geldikten sonra yüze sürülmeli ve 10 dakika sonra yıkanmalıdır. Karışım, gözenekleri sıkılaştırmakta, lekeleri geçirmekte ve cildi temizlemektedir.
  • İçerdiği mineraller nedeniyle cilde canlılık ve buzdolabında tutulup her gece cildin silinmesi ve ardından durulanmadan yatılması ile oldukça fayda sağlamaktadır.

Sadece bitkisel maddelerle değil çeşitli spor ve egzersizlerle de cildin toparlanmasına yardımcı olmak mümkündür. Yapılan bazı egzersizler kan dolaşımını hızlandırarak hücreleri canlandırmakta ve hücre ölmesinin önüne geçmektedir. Bu spor aktivitelerini sabah yapmak, vücudu güne hazırlamakta ve tüm günü zinde geçirmeyi sağlamaktadır. Gece yatmadan önce yapmak ise rahat bir uyku sağlamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git