Çilek Peelingi - saglikdas.com

Çilek Peelingi

Çilek Peelingi
15 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.380 kez okundu.

Çilek Peelingi?

Cildin üzerinde oluşan kirden ve ölü hücrelerden kurtulması için belirli aralıklarda peeling yapmak şarttır. Düzenli yapılan peeling sayesinde cilt kirden ve ölü deriden kurtulur, cildin rahat bir şekilde nefes alması sağlanır. Bunun yanında açılan gözeneklerle birlikte cilt daha rahat beslenir. Peeling işlemi çeşitli yöntemlerle uygulanabilmektedir. Piyasada peeling kremi adı altında birçok ürün yer almaktadır. Bu ürünlerin içeriğindeki ” doğal maddeler ” kısmı cezp edici gelebilmektedir. Ama bu doğal maddelerin, kremlerin içinde esir miktarda oldukları ve piyasadaki peeling kremlerinin içinde çeşitli kimyasal maddelerin de olduğunu bilmek gerekir. Bu sebeple de sizlere doğal peeling uygulama yöntemlerini tavsiye ediyoruz. Evinizde bulunan basit malzemelerle doğal peeling karışımları elde etmek mümkün. Ayrıca bu peeling karışımlarını hazırlamak ekonomik açıdan da oldukça uygundur

Çilek Peelingi Faydaları

Evde peeling deyince akla gelen ilk malzeme elbette çileğin ta kendisidir. Çilek peelingi sayesinde cildiniz mis gibi kokar ve tazelenir. Çileğin multi – vitaminli yapısı ve mineral bakımından zenginliği sayesinde cildinize peeling işlemi yaparken aynı zamanda cilt bakımını da gerçekleştirirsiniz. Çileğin doğal yapısı peeling için oldukça uygundur. Çilek peelingi ile cildinizin esneklik kabiliyeti artar ve cilt tap taze görünür. Ayrıca çileğin içinde bulunan etkin maddeler sayesinde cilt açma işlemi de başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Bu yazıda sizler için hazırladığımız çilek peelingi tarifi ile ölü deriyi hızlı bir şekilde cildinizden uzaklaştıracak, kiri ve siyah noktaları yok edeceksiniz.

Evde Çilekle Yapılan Peeling Tarifi

Malzemeler

  • 2 adet çilek
  • 1 çay kaşığı çilek yağı
  • 1 yemek kaşığı esmer şeker
  • 3 – 4 damla zeytinyağı

Hazırlanışı

Öncelikle belirtilen ölçülerdeki esmer şekeri ve çilekleri bir kaba alın ve ezin. Ezerken yumru bir gereç kullanabilirsiniz. Ezme aletinin ve tabağın metal olmamasına dikkat ediniz. Ezme işlemini gerçekleştirdikten sonra zeytinyağını ve çilek yağını karışıma ilave edin. Bu peeling kremini cildinize dairesel masajlar yaparak sürün. 5 dakika kadar bu şekilde bekleyin. Süre sonunda cildinizi ılık su ile temizleyin. Bu karışımı düzenli olarak kullanın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git