Çilli Yüze Makyaj - saglikdas.com

Çilli Yüze Makyaj

Çilli Yüze Makyaj
15 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.176 kez okundu.

Çilli Yüze Makyaj Nasıl Yapılır?

Çilli yüze makyaj yapma tekniklerini kullanarak, rahatsızlık duyduğunuz çillerinizin görünmemesini sağlayabilirsiniz. Bayanlara çekicilik katan çillerden genellikle tüm bayanlar nefret ederler. Bu nedenle de makyaj hileleri ile kapatmaya uğraşırlar. Fakat üst üste kapatıcı sürmek, çillerin kapatılmasına değil daha fazla belli olmasına neden olur. Zira üst üste sürülen kapatıcılarda cilt terlemeye başlar ve kapatıcı akarak çillerin daha fazla belli olmasına neden olabilir. Oysa çilli yüze makyaj yaparken ilk önce yüze nemlendirici sürülmeli ve daha sonra fondöten uygulanmalıdır. Stik kıvamında, akışkan ve ince yapılı bir fondöten, ağır ve kat kat kapatıcılardan daha fazla işe yaracaktır. Fondöten süngerle ya da parmakla sürülmelidir. Bu sayede tüm yüze rahatlıkla uygulanabilir. Fondöten sadece yüze değil dudak, göz kapakları ve dekolte bölgesine de uygulanmalıdır.

Çilli Yüze Makyaj Nasıl Yapılır?

Fondötenin ciltte mat ve kalıcı durması için üzerine toz pudra uygulanmalıdır. Çünkü toz pudra daha ince yapıda olduğu için cilde daha fazla tutunacaktır ve daha iyi kapatma sağlayacaktır. Renklendirilmiş krem fondötenler ise istenmeyen lekelerin ve çillerin kapatılması için daha idealdir.  Bu sayede çiller iyice kapanacak ve görünmeyecektir. Çilli yüze sahip olan bayanların diğer bayanlara göre makyajlarına daha fazla özen göstermeleri gerekmektedir. Çünkü yanlış makyajla çilleri kapatmak şöyle dursun yapmacık bir yüz elde edersiniz.Doğru makyajla çillerinizi kapatırken hem de doğal bir güzellik kazanabilirsiniz. Göz ve dudak makyajında da doğal tonları tercih etmelisiniz.

Pembe ve şeftali tonlarındaki natürel ruj ve allıklar ile kahverengi farlar daha çok yakışacaktır. Cilt pudra ile tek tona getirilmelidir.Gözlere eyeliner çekerek makyaj daha orijinal hale getirilebilir. Çillerinizi tamamen kapatamasanız bile doğal tonlarda makyajla daha hoş görünebilirsiniz. Makyaj yaparken özellikle ışığın tam yüzünüze vurmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede yüzünüzdeki tüm kusurlar daha net görünebilir ve makyajı en ince ayrıntılarına kadar yapabilirsiniz. Çiller genellikle bayanlara sempatiklik katarken çilli bayanlar da erkeklere daha çekici gelirler. Hafif kapatıcılar, küçük makyaj hileleri ile ve uygun makyaj malzemeleri ile çillerinizin kötü görüntüsünden rahatsız olmaktan kurtulabilirsiniz. Ancak her zaman doğal renklerin sadeliğini tercih etmenizde yarar vardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git