Cilt Aydınlatıcı Maske - saglikdas.com

Cilt Aydınlatıcı Maske

Cilt Aydınlatıcı Maske
3 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.802 kez okundu.

Cilt Aydınlatıcı Maske ve Faydaları

Cilt aydınlatıcı maskenin kullanım amacı; cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlamaktır. Renk farklılıklarının ortadan kaldırıldığı ciltler, daha düzgün ve daha sağlıklı görünür. Böyle bir cilt elde etmek için kullanılan iki maske tarifini aşağıda veriyoruz.

Cilt Aydınlatıcı Maske ve Tarifleri

Cilt aydınlatıcı maske tarifi 1: Dört tatlı kaşığı pirinç unu ve altı tatlı kaşığı tatlı kabak suyunu bir kapta krem halini alıncaya kadar karıştırın. Bunu yüzünüze sürmeden önce yüzünüzün temiz olduğundan emin olun. Daha sonra yüzünüze sürdüğünüz maskeyi yirmi dakika bekletin. Yıkadıktan sonra yüzünüze nemlendirici sürün ve bunu haftada iki kez tekrarlayın.

Cilt aydınlatıcı maske tarifi 2: Toz haline getirilmiş iki tatlı kaşığı kayısı çekirdeği, altı tatlı kaşığı kayısı ezmesi ve altı tatlı kaşığı papaya ezmesini karıştırın. Cildinize sürün. Dilerseniz vücudunuza da sürebilirsiniz. Yarım saat beklettikten sonra ovalayarak çıkarın ve çıkmayan kısımları da suyla yıkayın. Kayısı çekirdeği tozu bulmakta zorlandığınız zamanlarda yulaf unu da kullanabilirsiniz. Bunu haftada iki kez uyguladığınızda cildinizin daha aydınlık hale geldiğini göreceksiniz.

Cilt aydınlatıcı maske tarifleriyle siz de daha aydınlık ve daha sağlıklı görünen ciltlere sahip olabilirsiniz. Cildinizde renk farklılıkları olduğundan şikayetçiyseniz, cildinizin pürüzsüz olmadığından yakınıyorsanız bu maske tarifleri tam size göre. Bunları düzenli bir şekilde uygulayarak cildinizdeki değişime siz de tanık olabilirsiniz ve hatta bu değişime şaşırabilirsiniz.

Her evde bulunabilecek malzemelerle yapılan bu maskeler cildinizin daha pürüzsüz ve ışıl ışıl görünmesini sağlayacak. Cildinizdeki parlaklığa arkadaşlarınız şaşıracak. Sizden bunun sırrını isteyecekler. Cildin daha aydınlık görünmesi aynı zamanda karşıdaki kişiye de güvenilir bir insan olduğunuzu gösterdiğinden ilişkilerinizin de daha iyi olmasını sağlayacak. İletişim uzmanlarının yaptığı araştırmalara göre insanlar, aydınlık yüzlere sahip olan kişilerle iletişime geçme ve onlara güvenme eğiliminde oluyor. Daha aydınlık bir cilde sahip olmanız, daha güvenilir olduğunuzun bir göstergesi olacak. Bu yüzden hem kendiniz hem de diğerleriyle olan iletişiminiz için aydınlık bir yüze sahip olma avantajından mahrum kalmayın. Yukarıda tarifi verilen maskelerden dilediğinizi haftada iki kez uyguladığınızda farkı siz de göreceksiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git