Cilt Bakımı Nasıl Yapılır - saglikdas.com

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır
5 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 2.483 kez okundu.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Cilt bakımı bay bayan fark etmeksizin çok önemlidir. Peki, cilt bakımı nasıl yapılır? Bu soruyu sizin için ünlü cilt uzmanlarından öğrendik ve size bu yazıda sunduk. Evde yapacağınız maskelerle cildinize kimyasal almadan tamamen doğal ürünlerle cilt bakımınızı yapabilirsiniz. Cilt bakımı nasıl yapılır Sorusunun en güzel cevabı budur. Ancak cilt bakımı sadece kullanılan ürünlerle bitmez. Düzenli beslenmeniz ve günde en az 2 litre su içmeniz gerekmektedir. Sağlıklı ve organik yemekler yemeyi de hayat düzeni edininiz.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ve Faydaları Nelerdir?

  • Eğer yaptığınız doğal bakım ürünleri saklama sürelerini bilmiyorsanız bu yazımızı okuyunuz. İçinde kimyasal bulunmayan bu ürünlerin çok ömürlü olmasını beklemeyiniz. Bu yaptığınız karışımların kullanım sürelerine çok özen gösteriniz. Demlenen otların o gün içinde içilmesi gerekmektedir. Yoksa zehirleme özelliği oluşabilir. Eğer cildinize yağlı bir karışım uyguluyorsanız kullanım süresi 2 veya 3 aydır. Losyonlarınız veya kremleriniz ise en fazla 2 haftada kullanım süreleri dolmaktadır.
  • Peki, evde yapılan bu karışımlar cildimize ne gibi yararı vardır? Eğer hiçbir zaman bitkisel ürün kullanmadıysanız anında kozmetik ürünlerinden bitkisel ürünlere geçiş yaptıysanız cildinizde siyah nokta oluşabilir. Bunun nedeni derinizdeki gözeneklerin bu doğal ürünlere ( yağlara) tepki göstermesidir. Bunun yanı sıra kullandığınız ürünlere alerjinizin olup olmadığını mutlak öğreniniz. Yoksa bu uygulama cildinizde tahrişe ve yaralara neden olabilir. Kesinlikle bu durumda o ürünleri kullanmayınız.
  • Doğal ürünlerle yapabileceğiniz birçok maske ve kürler vardır. Bu verilen tariflerde dikkat edilmesi gereken şey verilen miktarları aşmamanız gerekmektedir. Bu sizin cildinizde önemli komplikasyonlara neden olabilir ve cildinizde üzüleceğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Eğer maddi durumunuz el veriyorsa cilt uzmanlarından bu doğal karışım kürleri hakkında bilgi alabilir ve kendinize kür hazırlatabilirsiniz. Maddi durumunuz el vermiyor ise kullanacağınız ürünlere çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Kesinlikle verilen miktarları aşmayınız ve kullandığınız ürünlere alerjiniz olup olmadığını öğreniniz. Ayrıca cildinizi iyi tanıyarak bu verilen tarifleri cildinize uygulayınız. Cilt yapısı bu uygulamada çok önemlidir.

Verdiğimiz bilgileri mutlaka uygulayınız. Cildinizin sağlığı için bunlar çok önemlidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git