Cilt Bakımında Bilinmesi Gerekenler - saglikdas.com

Cilt Bakımında Bilinmesi Gerekenler

Cilt Bakımında Bilinmesi Gerekenler
5 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.276 kez okundu.

Cilt Bakımında Bilinmesi Gerekenler?

Cilt bakımında bilinmesi gerekenleri biliyor musunuz? Cilt görünümünüzden memnun musunuz? Bazılarının cevabı “Evet” ve bazılarının ki ise,  ‘Hayır’dır. Günlük cilt bakımı rutininiz nasılsa ona bağlıdır aslında, onu değiştirerek kesinlikle cildinizin durumunu artırabilir. Cildiniz çok doğal bunu, güçlü, sağlıklı ve genç görünümlü tutmak için son ve en iyi ipuçlarını bilmek istemez misiniz? Güneş “Siz” ve dünya arasındaki engeldir. Biz size yardım etmek için buradayız. Cilt bakım ürünleri, cilt problemleri, makyaj ve çok daha fazlası hakkında haberler de dâhil olmak üzere en iyi ve en güncel cilt bakımı bilgi arıyorsanız İnternette bulacaksınız. Cildinizle ilgili bilgiler varsa, bunu bilmek en doğal hakkınızdır. Cilt bakımına bilinmesi gerekenler ve yapılacaklar aşağıdadır.

Cilt Bakımında Bilinmesi Gerekenler ve Önemi

Günlük Cilt Bakım Kürü

Bir günlük cilt bakım rejimi, güzel bir cilt için hayati bir bileşendir. İyi görünümlü bir cilde, sahip olmanın sırrını kendinize ait bir günlük cilt bakım rejiminiz ile bulacaksınız. Sonuçları 3 ay içinde görünür olan, günlük cilt için bakım alışkanlığınız olsun, böylece cildinizin durumunu iyileştirmek için plastik cerrahi gibi aşırı bir çözüme başvurmanıza gerek olmayabilir. Kesinlikle, İlk gün gibi etkili ve çok daha güvenli, cildinize ait olabilecek bir günlük bakım rejimi deneyin.

Cildimiz sürekli serbest radikaller ve duman ve toz gibi kirleticilere maruz kalmaktadır. Bu nedenle bir günlük cilt bakım rejimi esastır. Ayrıca, bizim cildin gözenekleri makyaj ve kir tarafından tıkanır. Bir günlük cilt bakım rejimi her zaman pamuk tamponlarla uygulanmalıdır ve hafif bir temizleyici içermelidir. Tüm yüz bölgesi tamamen temizlenene kadar dairesel hareketlerle silin, Ilık su ile duruladıktan sonra hafifçe fazla suyu emecek bir havlu yardımıyla kurulayın. Aşırı sürtünme tahrişe ve kızarıklığa neden olabilir.  Her türlü cilt bakım ürünü yoğun olduğundan, sadece günlük rejimi için kaliteli ürünler seçmekte dikkatli olmak gerekir. Rehber olarak aşağıdaki önerileri kullanın. Bir günlük cilt bakım rejimi şunları içermelidir:

* Temizleyici (Cleanser)

Günde iki kez,  iyi bir temizlik için iyi bir makyaj temizleyiciyle yüzünüzden, kir gibi tüm kirleticileri, arındırmak gerekmektedir. Derin bir temizleyici yüz köpüğü ile derin gözeneklerinden, kir ve bütün lekeler silinecektir. Cildin temiz olduğundan emin olmak için kullanmanız tavsiye edilir.

* Pul Pul Dökülmeler

Ölü cilt yüzeyi hücreleri cildinizin donuk bir görünüm verirler. Eksfoliyasyon en az bu ölü hücreleri devam edecektir. Bu 2 ila 3 kez bir hafta pul pul dökülme için en iyisidir. Aşırı pul pul bir cilt ister misiniz? Tamamen cildinizin ölü üst katmanını katman katman dökülür böylece, sadece aşağıda yazılanları uygulayarak, güzel ve sağlıklı bir cilde ortaya çıkaracak bir mikro dermabrazyon ev kitine sahip olabilirsiniz.

*Tonik

İyi bir tonik gözenekleri rafine etmek ve cildi yumuşatmak için esastır. Tonik, temizledikten sonra her gün kullanılmalıdır. Ayrıca, bir maske çıkardıktan sonra tonik kullanmanız gerekir. Bir yararı da, temizleyici tarafından kaçırılmış kısımlar olabilir, tonik herhangi bir sokak makyajı ve kiri temizlemeye yardımcı olacaktır.

*Nemlendirici

Nemlendiriciler sabah ve gece yatmadan önce cilt hücrelerinizi nemli tutmak için önemlidir. Cildiniz böylece her temizlikten sonra nemlendirileceği için daha yumuşak ve daha genç görünmesine yardımcı olur. Yağlı ciltli insanlar, “Benim bir nemlendiriciye ihtiyacım yok!” diye düşünürler. Herkesin, ciltteki ölü hücrelerin varlığı nedeniyle cilt nemlendiricilere ihtiyacı olduğunu ve bu düşüncenin yanlış olduğunu anlaması gerekmektedir. Yağlı ciltlerde neme ihtiyaç duyar ve aslında cildinizin gerçekten nemi eksiktir ve bunu telafi etmeye çalışıyordur. Su bazlı bir yağsız nemlendirici kullanın. Başka bir artısı da, cilt nemlendirildiğinde makyaj pürüzsüz olur. Cilt daha az kırışır, zamanla böyle olduğunu gözlemlersiniz.

Cildinizin güneşe ve çevre kirliliğine karşı günlük korunmaya ihtiyacı vardır. En az 15 koruma faktörlü iyi marka bir güneş koruyucusu güneş ve dünya arasında bir bariyer olacak ve yüzünüze temel bakımı sağlayarak hasardan korumaya yardımcı olacaktır. Temiz, berrak ve pürüzsüz bir cilde ulaşmak için kullanılan bazı ürünler bazen, cesaret kırıcı olabilir. Piyasada satılmakta olan cilt bakım ürünleri, inancınızı kaybetmenize neden olabilir. Sonunda kendi cildiniz için en iyi markayı bulmak zaman alıyor olsa bile yine de umut var. Size günlük cilt bakım rejimi için iyi bir başlangıç ​​olabilecek piyasada iyi ürünler kesinlikle vardır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git