Cilt Beyazlatma Maskeleri - saglikdas.com

Cilt Beyazlatma Maskeleri

Cilt Beyazlatma Maskeleri
6 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.327 kez okundu.

Cilt Beyazlatma Maskeleri ve Önemi

Cilt lekelerinden kurtulmak ve cildinizin rengini bir kaç ton açmak için cilt beyazlatma maskeleri uygulayabilirsiniz. Çeşitli çevresel faktörlerle ciltte renk kaybı ve matlaşma olabilir. Güneş lekeleri, koyu sivilce izleri, siyah noktalar ve hamilelik lekeleri bayanları oldukça fazla rahatsız eder. Cilt beyazlatmak için uygulanan işlemler, kimyasal peelingler ve lazerle leke tedavisi olmak üzere ikiye ayrılır. Fakat artık her konuda doğal ürünlere yönelen bayanlar, cilt beyazlatma konusunda da doğal ve bitkisel yollara başvurmaktadırlar. Özellikle limon suyu, badem, yumurta, yulaf unu, sirke gibi doğal malzemelerle maske hazırlayarak ciltte istenilen beyazlığa ulaşmak oldukça kolaydır.

Cilt Beyazlatma Maskeleri ve Çeşitleri

Cilt beyazlatma maskeleri ya da diğer bir adıyla cilt ağartıcılar, ten renginin açılmasını, pürüzsüz ve doğal bir görüntü edinilmesini sağlamaktadır. Çevresel koşullar, yaşlanma ve güneş ışınlarına bağlı olarak fazladan melanin salgılayan cilt, koyulaşma ve renk kaybına yol açmaktadır. Evde kendi kendinize kolayca hazırlayabileceğiniz maskelerle cilt tonunuzu açarken aynı zamanda bakım da sağlayabilirsiniz.

Papatya ile cilt beyazlatma maskesi malzemeleri

  • 1 fincan su
  • 1 yemek kaşığı bal
  • 3 tatlı kaşığı papatya çiçeği
  • 1 yemek kaşığı gül suyu

Hazırlanışı: Kaynayan suya papatya çiçekleri atılır ve 7-8 dakika kaynadıktan sonra süzülür. Soğuduktan sonra bal ve gül suyu eklenerek karıştırılır. Önceden temizlenmiş cilde masaj yaparak yedirilir. 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulanarak yumuşak bir havlu yardımı ile kurulanır. 1 hafta boyunca her gün uygulanan işlem, cildin renk tonunun açılmasını sağlar.

Domates maskesi- malzemeler

  • Yarım domates
  • 1 yemek kaşığı un

Hazırlanışı: Domates yıkanarak kabuğu soyulur. Blenderde iyice sıkılarak suyu çıkarılır. Daha sonra un ile karıştırılarak macun kıvamına getirilir. Hazırlanan maske, göz ve dudak çevresi hariç tüm yüze masaj yapılarak yedirilir. 5 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkanır. Haftada 3 defa gerçekleştirilen işlem düzenli olarak uygulanarak cildin renginin açılması ve ciltte beyazlama sağlanabilir.

Limonlu maske malzemeleri

  • Yarım limon suyu
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 1 tatlı kaşığı badem yağı
  • 1 yemek kaşığı süt tozu

Hazırlanışı: Tüm malzemeler karıştırılarak krem kıvamına gelince yüze masaj yapılarak yedirilir. 5 dakika sonra ılık suyla yıkanır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git