Cilt Beyazlatma - saglikdas.com

Cilt Beyazlatma

Cilt Beyazlatma
6 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.574 kez okundu.

Cilt Beyazlatma Çeşitleri

Diğer insanlardan daha fazla, koyu bir renk tonuna sahip olan kişiler, ciltlerini beyazlatmak için çeşitli kozmetik ürünleri kullanırlar. Ancak bu ürünler, her zaman etkili bir çözüm getirmez. Ve sizi istediğinize kavuşturmaz. Ancak sizler için araştırdığımız maske tarifleri, cildinizin daha açık bir tona kavuşmasına, yardım edecektir. Ayrıca diğer karışımlar ve kremlerde, cilt beyazlatma için kullanılabilir.

Cilt Beyazlatma Tarifleri

Maskeyi hazırlamak için gerekli olan malzemeler şu şekildedir:

  • Yeteri kadar un
  • 1 / 2 domates

İlk olarak domatesi yıkayıp kabuklarını soyun. Daha sonra blendırda domates suyu elde edin ve bu suyun içerisine, yeteri miktarda un katıp karıştırın. Macun kıvamına getirdiğiniz maskeyi, dudak ve göz çevreniz hariç, tüm yüzünüzü uygulayın ve bir süre bekletin. Aradan 5 dk. geçtikten sonra, maskenizi ılık su yardımı ile çıkartın. Bu maskeyi haftada 3 defa uygulamanız, cilt tonunuzun açılmasına yardım edecektir.

Cildinizi beyazlatmak için uygulayabileceğiniz,karışım için ise gerekli olan malzemeler, şu şekildedir:

  • 1 tatlı kaşığı elma suyu
  • 1 yemek kaşığı ıhlamur
  • 1 tatlı kaşığı limon suyu
  • 1 su bardağı su

Cilt beyazlatma karışımı hazırlamak için, 1 bardak suyu tencereye koyun ve içine ıhlamuru ilave edin. Bir süre bu şekilde demlenmesini bekledikten sonra, suyunu süzün ve ıhlamurun posasını ayırın. Bu posanın içine ise limon suyu ve elma suyunu, ekleyin. Elde etmiş olduğunuz karışım ile her gün yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Çok çabuk bozulan bir krem türü olduğu için, en fazla 5 gün sonunda tekrardan hazırlamanız gerekir. Düzenli kullandığınız taktirde ise cildiniz gün geçtikte daha da çok beyazlayacaktır.

Cilt Beyazlatma Yöntemleri

  • 1 kaşık limon suyunu ve 1 kaşık balı birbirine karıştırarak, cildinize sürün ve yaklaşık olarak 10 dk. bekletin. Ardından bol su ile durulayın.
  • Gece yatmadan önce, yüzünüze yarım limonu sürün ve yıkamadan bu şekilde yatın. Sabah kalktığınızda, yüzünüzü ılık su ile güzelce durulayın.
  • Cilt renginizi açmak için ilk olarak, salatalığın suyunu çıkartın. Daha sonra aynı miktarda bal ilave edin ve 15 dk. bekletin. Ardından cildinizi durulayın.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git