Cilt Çatlakları - saglikdas.com

Cilt Çatlakları

Cilt Çatlakları
6 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.535 kez okundu.

Cilt Çatlakları ve Önemi

Cilt çatlakları her bayanın başına gelen sorunlardan biridir. Cilt çatlakları neden oluşur? Birden aşırı kilo artışı veya azalışında veya hamilelik dönemlerimizde vücudun çeşitli bölgelerinde çatlaklar meydana gelir, ama bu çatlakların tedavileri mümkündür. Genelde karın, kalça ve göğüs bölgelerinde görülen bu çatlaklar deride yırtılmalar sonucu meydana geliyor.

Cilt Çatlakları ve Çeşitleri

Karın Bölgemizde Oluşan Çatlaklar Neden Oluşur ve Ne Yapılabilir

Ergenlik döneminde hızla kilo alışı ya da verişi, ya da hamilelik dönemi karın bölgemizde çatlaklara sebep olmaktadır. Çatlakları önlemek için kremler veya badem yağı gibi doğal olan ürünler kullanabiliriz.

Göğüs Bölgemizdeki Çatlaklar

Göğüs bölgemizdeki çatlamalar da karın bölgemizdekiler gibi hamilelik ve ergenlik dönemlerinde çok sık görülür. Bölgedeki dokunun hassas olması ve aldığımız vitaminler çatlakları etkilemektedir.

Bel Bölgemizdeki Çatlaklar

Bu çatlaklar biz kadınlarda görüldüğü gibi erkeklerde de görülür. Yediklerimiz, kilomuza dikkat etmemiz bu çatlakların durmasında bizlere yardımcı olur.

Baldırlardaki Ve Bacaklardaki Çatlaklarımız

Baldırlarımız ve bacaklarımız çok güçlü yapılardadır, kolay kolay esneme meydana gelmez, eğer bu bölgelerde çatlaklarınız oluştuysa bir anda ve çok fazla kilo alımınız ya da kaybınız var demektir. Baldırlar ve bacaklar güçlü yapıda oldukları için daha sonradan düzelmeleri de zorlaşıyor bunun için her uzmanın söylediği gibi düzenli ve sağlıklı beslenmek gerekmekte ve yiyecek hususunda dikkat edilmelidir.

Kollardaki Çatlaklar

Kollardaki çatlaklar daha çok yaşı ilerlemiş insanlarda görülür. Bu çatlaklar için egzersizler mevcuttur, bunları uygulayabilirsiniz ve sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Peki, Bu Çatlakların Tedavi Yollarını Neler Oluşturur

Çatlaklarınızı evinizde kendiniz tedavi edebilirsiniz. Vücudunuza şok etkisi yaparak kan dolaşımını hızlandırırsanız oluşmuş çatlaklar kaybolacaktır veya vücuda masaj yaparak elastik yapısını tekrar sağlayabilirsiniz. Ama her şeyden önce önemli olan başımıza bir şey gelmeden önce önlemini almaktır. Evde uygulayacağınız bu iki yöntem dışında losyonlar, kremler kullanabilir, lazer tedavisi, estetik yaptırabilirsiniz. Uyguladığınız kremler etkisini yavaş yavaş da olsa gösterirler ama bunlar için sabrınızın olması gerekir. Çatlak ne kadar ilerlemişse tedavisi o kadar zor olur bu yüzden çatlağı fark ettiğimiz gibi tedavi işlemine de başlamamız gerekir. Kremler dışında vücut sıklaştırıcı spor yaparsanız yine çatlaklarınızı önleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git