Cilt Güzelleştiren İçecekler - saglikdas.com

Cilt Güzelleştiren İçecekler

Cilt Güzelleştiren İçecekler
6 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.345 kez okundu.

Cilt Güzelleştiren İçecekler ve Faydaları

Cildimiz biraz bakıldığı takdirde çok güzel sonuçlar veren; ancak günlük hayatın karmaşasına dalıp ihmal ettiğimizde hemen ışıltısını kaybeden daima ilgi bekleyen küçük bir bebek gibidir. Çok ufak şeylere dikkat ederek güzel görünen ve her zaman canlı, ölü derilerden arınmış bir cilde sahip olabilirsiniz. Yemek düzeninizi buna göre ayarlamak yerine öğün aralarında içeceğimiz cilt güzelleştiren içecekler ile istediğiniz gibi bir cilde kavuşmak çok kolay!

Cilt Güzelleştiren İçecekler ve Çeşitleri

Cilt güzelleştiren içecekler listemizde tabii ki ilk sırada su var. Her gün içeceğiniz sekiz bardak su cilde nem kazandıracak, hücrelerinizdeki atık maddeleri uzaklaştıracak, toksinlerin vücuda en az zararla, seyreltilip atılmasını ve böbreklerinizin her zaman temiz kalmasını, boşaltım sisteminizin pili bitmeyen bir saat gibi tıkır tıkır işlemesini sağlayacaksınız. Güzel ve genç kalan bir cilde sahip olmak için alkol, kafein ve tütün ürünlerini en az seviyede hatta mümkün olursa hiç kullanmamanız sizin yazarınıza olacaktır.

A, C, E vitaminlerini içeren besinleri tüketmek cildiniz için oldukça faydalıdır. Gelelim cilt güzelleştiren içecekler listemize:

Yeşil çay: Vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar. E vitamini içermesi ile hücrelerin yenilenmesini sağlar.

Rezene çayı: Hücrelere su depolatarak yenilenmeyi ve içerdiği kalsiyum minerali ile kemik ve dişlerin güçlenmesini sağlar.

Süt: İçerek tüketildiğinde bulundurduğu B vitamini ile hücrelerin yenilenmesini sağlar. Yağlı, kuru ve karma ciltler için süt ile yapılan maske tarifleri vardır. Cildi pürüzsüzleştirmek için de temizlediğiniz bölgeye pamuğa batırılmış sütü 5 dakika uygulayın ardından ılık su ile durulayın. Ayrıca genç kalmak için bire birdir.

Domates Çorbası: İçerdiği likopen cildin en iyi dostlarındandır. Deriyi güneşe karşı muhafaza eder. Macar kadınlarının güzellik sırrı domateste saklıdır. Ayrıca bu cilt dostu likopen: karpuz, pembe greyfurt ve kan portakalında bulunur.

Elma: Cilde düşman olan şekerin seviyesini sabitler. İnsülin iniş çıkışını engeller. Yaşlanmayı geciktirir. Cildi temizler kısacası güzellik iksiridir. Sıvı içeceklerde tükettiğinizde sindirimi daha kolay olur. Evde de bir elmayı rondoya atıp içerisine yoğunluğunu nasıl isterseniz o kadar su koyup sıvı şekilde tüketebilirsiniz.

Avokado: Elmada olduğu gibi sıvı halinde tüketmeniz sindirimini kolaylaştıracaktır. İçerdiği E vitamini ve magnezyum elementi ile hücreleri yeniler.

Berry grubu: Böğürtlen, karadut, ahududu, kiraz, vişne, çilekten oluşur. Bu aromaları içeren çayları tüketmeniz bağırsakları yumuşatacağı gibi, cildinizi nemlendirir ve soluk görünümünden uzaklaşmasını sağlar, cilde renk verir.

Kavun: Sulu bir meyve olan kavunun cilde faydası fazladır. Şeker hastası ve ülseri olanların doktor kontrolünde tüketmeleri gerekir. Cildi yenileyen A ve C vitaminleri kavunda bol miktarda bulunur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git