Cilt Güzelliği İçin Beslenme - saglikdas.com

Cilt Güzelliği İçin Beslenme

Cilt Güzelliği İçin Beslenme
6 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.114 kez okundu.

Cilt Güzelliği İçin Beslenme ve Faydaları

Cildin güzel ve sağlıklı bir görünüme kavuşabilmesi için beslenme ile alınan vitaminlerin rolü olcukça büyük. Günlük beslenmenizde sağlıklı yiyecekleri tercih etmeye başladıkça cildinizin güzelliği günden güne artacaktır.Cilt güzelliği için beslenme alışkanlığı son derece önemli bir faktördür. Tüketilen gıdaların sağlıklı olması cilt güzelliğini etkileyen bir unsurdur. Cilt güzelliği için beslenme alışkanlığınıza ilave etmeniz gereken yiyecekleri açıklıyoruz.

Cilt Güzelliği İçin Beslenme Çeşitleri

Cilde Işıltı Katmak İçin Sarımsak

Sarımsak serbest radikaller denilen vücudu tahrip edici moleküler saldırganlara karşı savaşır. İçerisinde bulunan kükürt toksin atmanızı sağlayarak bağışıklık sisteminizi güçlendirmekte etkin bir rol oynar. Cildin sağlıklı görünmesini sağlayarak cildinize ışıltı katar. Her gün yenilen 1 diş sarımsak çok faydalıdır.

Cilt Kalkanı Havuç

Havuç içerisinde barındırdığı A vitamini betakaroten ile cildi güneşe karşı koruyucudur. Gün içinde tüketebildiğiniz kadar havuç yiyerek ihtiyacınız olan A vitaminini vücudunuza sağlayabilirsiniz. Günde 1 tane tüketilmesiyle cildi her türlü dış etkenlerden korumaya yardımcı olur.

Cildi Onaran Aynı Safa Çiçeği

Güneş yüzünden yıpranan cildi onarmak ve cildin mikrop kapmasını önlemek için aynı safa çiçeği tüketilmelidir. Aynı safa çiçeğinin cilt hücrelerini güçlendici etkisi vardır.

Cildin Elastikiyet Yapısını Korumada Brokoli

Cildin sarkmasını önleyen brokoli aynı zamanda cilt kanserinde oluşan hücrelerle de savaşır. Diğer sebzeler kıyasla 2 kat daha fazla A ve C vitamini içerdiğinden sivilce sorununun önüne geçmekte birebirdir.

Cilt Güzelliği İçin Kavun

Cilde nem kazandırma konusunda başarılı olan kavun pul pul dökülen ciltler için oldukça faydalı bir meyvedir. Ayrıca kavunun kırışıklıkların giderilmesi ve ciltte oluşan lekelere karşı savaşması sebebiyle haftada  2 – 3 kere tüketilmesi tavsiye edilir.

Vitaminler Cilt Güzelliği İçin Önemlidir

Cildinizin kötüye gitme sebebi vitamin eksikliğinden olabilir. Cildinizin ihtiyacı olan vitaminleri tüketerek solgun, kuru, cansız, ve yağlı cildinizden kurtulabilirsiniz.

Cilt İçin Suyun Önemi

Yaşam kaynağımız olan suyun sağlıklı ve güzel bir cilde kavuşmak için en önemli etken olduğu bir gerçektir. Su cildi nemlendirir, hücrelerin aktifleşmesini sağlar, cildi dolgunlaştırır ve kırışıkların azaltılmasında en önemli maddedir. Günde en az 1,5 – 2 litre su tüketmeniz gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git