Cilt İçin Gerekli Vitaminler - saglikdas.com

Cilt İçin Gerekli Vitaminler

Cilt İçin Gerekli Vitaminler
7 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.226 kez okundu.

Cilt İçin Gerekli Vitaminler ve Önemi

Cildinize gerekli olan bakımı sağlayamazsanız, cildiniz zamanla kurumaya ve canlılığını yitirerek matlaşmaya başlar. Bu da hiç hoş bir durum değildir. Bu yüzden cildiniz için gerekli olan vitaminlerle cildinizi içerden yenilemeli ve eski sağlığına geri kazandırmalısınız. Zamanla sarkmaya başlayan cildinizde, yaşınıza yaş katan kırışıklıklar, akneler gözeneklerde genişleme ve ciltte kızarıklıklar, meydana gelir. Bu sorunların üstesinden gelmek için vücudunuza dışarıdan gerekli olan vitaminleri sağlamalı ve cildinizi daha genç bir görünüme bürümelisiniz.

Cilt İçin Gerekli Vitaminler Nelerdir?

Sizler için cildiniz hangi vitamine ihtiyacı olduğunu tek tek araştırdık. Siz de sorununuzu belirleyerek, vücudunuza gerekli olan vitamini vermeli ve daha sağlıklı bir vücuda sahip olmalısınız. İşte size cilt için gerekli vitaminler:

( Çinko )

Yaşlı görünen yüzünüze genç bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, mutlaka çinko takviyesi yapmalısınız. Çünkü çinko ciltteki kolajen üretimini arttırarak, sivilce ve sivilce lekelerinin giderilmesine yardımcı olur.

( A vitamini )

Cildinizde sizden her hangi bir şekilde uyarı bekleyen hücreleriniz, uyarılmazsa cildiniz zamanla yaşlanır ve çeşitli sorunlarla karşılaşır. Bu durumda A vitaminine ihtiyaç vardır. Çünkü A vitamini, hücre yenilenmesinde oldukça etkili rol oynar. Ayrıca A vitamini cildi sıkılaştırır ve daha gergin görünmesine yardım eder.

( B vitamini )

Eğer vücudunuzda B vitamini eksikliği varsa, akne oluşumunuz hızlanır. Vücudunuza B vitamini verdiğinizde aynı zamanda yağ salgısını da dengelemiş olursunuz.

( C vitamini )

Herkesin hayalinde, cildi sarkmamış, gençliğini yitirmemiş, gözaltları ve yanakları dolgun olan bir bayan vardır. Hayalinizdeki bayana ulaşmak için yapmanız gereken tek şey vücudunuza C vitamini takviyesi yapmaktır. Çünkü C vitamini, cilde dolgunluk kazandırır ve antioksidan özelliği gösterir. Ayrıca cildinizdeki kızarıklıkların ve düzensiz renklerin önüne geçmek için, C vitamini güzel bir kurtarıcıdır.

( D vitamini )

D vitamini, herkesin bildiği gibi güneşten kolayca alınabilir. Yaz mevsiminde yeterli miktarda güneş altında kalmak, cildiniz içi gerekli olan D vitaminini sağlamaktadır. Ve D vitamini, cilt dokusunun yenilenmesine katkı sağlar.

( E vitamini )

Antioksidan özelliği içeren E vitamini, kırışıklıkların oluşmasını engellemektedir. Yiyeceklerden de kolayca sağlayabileceğiniz E vitaminini, eczanelerde satılan kapsüller ile de alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git