Cilt Kanseri Öldürür mü - saglikdas.com

Cilt Kanseri Öldürür mü

Cilt Kanseri Öldürür mü
7 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.911 kez okundu.

Cilt Kanseri Öldürür mü?

Cilt kanserinin en önemli nedeni güneş ışınlarına aşırı maruz kalmaktır. Açık alanda çalışmak, güneş altında (özellikle öğle vakti) denize girmek vb. nedenlerle maruz kalınan güneş, eğer güneş kremi kullanılmıyorsa cilt kanserine yol açabilmektedir. Aslında biraz dikkatle ve kaliteli güneş kremlerinin kullanımıyla korunulabilecek cilt kanseri, ne yazık ki hafife alınmaktadır. Cilt kanseri kısa giysileri daha fazla tercih eden ve bundan dolayı güneşe daha fazla maruz kalan bayanların korkulu rüyasıdır. Bayanlar sık sık akla gelen ‘cilt kanseri öldürür mü?’ sorusuyla tedirgin olmaktadırlar. Deri kanseri olarak da bilinen cilt kanseri, adının kanser olmasından dolayı insanlarda tedirginlik yaratan bir rahatsızlıktır. Ancak günümüzün gelişen tıbbi olanakları sayesinde, cilt kanseri öldürücü bir rahatsızlık olmaktan çıkmıştır ve kanser grubu içerisinden çıkarılmıştır.

Cilt Kanseri Öldürür mü İşte Zararları

Ancak şu da vardır ki cilt kanserinin tehlike arz eden bir türü de yok değildir. Melonom cilt kanseri adıyla bilinen ve vücutta çıkan ben türlerinin sebebiyet verdiği bu kanser türü, ihmal edildiği takdirde ölüme sebebiyet verebilmektedir. Melonom cilt kanseri, et benlerin koparılması veya yakılması sonucu oluşabildiği gibi benlere müdahale etmeksizin de oluşabilmektedir. Ancak çoğunlukla et benlerin koparılması, melonom cilt kanserine sebep olmaktadır. Halk arasında et benler, iple, cımbızla veya parmakla sık sık koparılırlar. Bu da et benlerin arkasında oluşan küçük kanamaların cilt kanserine dönüşmesine sebebiyet vermektedir. Böylece oluşan melonom cilt kanseri, erken teşhis edilmezse ve ihmal edilirse ölüme varan sonuçlar doğurabilmektedir.

Bunun önüne geçmenin birincil yolu benleri kendi kendimize koparmamak ve rahatsız olunan benlerden bir uzman doktor yardımıyla kurtulmaya çalışmaktır. Bir cildiye doktoru size beninizden kurtulmanızın sorun yaratıp yaratmayacağını söyler ve gerekirse zararsız yollarla beninizi alabilir. Melonom cilt kanseri öldürür mü?’ sorusunun cevabı: kesinlikle evettir. Ancak tedavisi de yok değildir. Erken teşhisle tedavi edilebilen melonom cilt kanseri sizi ölümden rahatlıkla kurtarabilir. Ancak tedavi süreci zorlu bir süreçtir. Tüm bu zorluklarla uğraşmamak adına fazla güneşte kalmamanız, kalacaksanız kaliteli güneş kremlerini hassasiyetle kullanmanız, benlerinizi kendi kendinize koparmamanız ve antioksidan besinleri sıklıkla tüketmeniz oldukça önemlidir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git