Cilt Kanserinden Korunma Yolları - saglikdas.com

Cilt Kanserinden Korunma Yolları

Cilt Kanserinden Korunma Yolları
7 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.128 kez okundu.

Cilt Kanserinden Korunma Yolları?

Cilt kanseri tüm insanlar için potansiyel bir tehlike arz etmektedir. Bundan dolayı küçük büyük demeden herkesin cilt kanserinden korunma yollarını bilmesi ve uygulaması şarttır. Cilt kanserinin en temel nedenlerinden olan fazla güneşe maruz kalma, öncelikle dikkat edilmesi gereken bir husustur. Ebeveynlerin çocuklarını güneşten korumaları, kaliteli güneş kremleri ile oluşabilecek sorunların önüne geçmeleri çok önemlidir. Çünkü cilt kanseri, tahmin edilenin aksine bir yetişkin sorunu değildir. Beşikteki çocuktan yaşlı insanlara kadar çok geniş bir yelpazede, herkesin başına gelebilecek bir sorundur. Özellikle son yıllarda zararlı güneş ışınlarını filtre eden ozon tabakasının insanlar eliyle fazlaca hasara uğramış olması, güneş ışınlarına daha fazla dikkat edilmesini gerektirmektedir. Bu amaçla üretilmiş kaliteli güneş kremlerinin her yaştan insan tarafından hassasiyetle kullanılması oldukça önemlidir.

Cilt Kanserinden Korunma Yolları Nelerdir?

Dikkat ettiğiniz üzere sıkça ‘kaliteli güneş kremleri’ demekteyiz. Bunun sebebi; cilt kanserinden korunmak üzere kullanacağınız güneş kremlerinin de cilt kanserine neden olabilecek olmasıdır. Aslında sadece güneş kremi değil, her türlü kremin cilt kanserine neden olabilme potansiyeli vardır. Çünkü kremlerin bir kısmı içerisinde kimyasal maddeler barındırmakta ve bu da cildin tahriş olmasına neden olabilmektedir. Cildinizde oluşabilecek her türlü tahriş sorunu da cildinizi hastalıklar karşı korunmasız hale getirir. Bundan dolayı kaliteli cilt kremlerinin kullanılması son derece önemlidir.

Cilt kanserinden korunma yollarından biri de vücutta çıkan et benlere kendi kendine müdahale etmemektir. Maalesef halk arasında et benleri koparma alışkanlığı oldukça sık rastlanan bir durumdur. Elimizle, cımbızla veya bir ip vasıtasıyla kopartılan et benler bir mini iç kanamaya sebebiyet verir. Bu da melonom cilt kanseri denilen vakaya yol açabilmektedir. Bundan kaçınmak için rahatsızlık veren et benlerin çözümü cilt doktorlarıyla birlikte aranmalı, uzman kontrolü olmaksızın duruma müdahale edilmemelidir. Cilt kanseri ve ciltte oluşan deformasyonların tamiratı ve önlenmesi için alınabilecek bir diğer önlem ise antioksidan tüketimidir. Antioksidan içeren besinler, hasara uğrayan hücreleri yenileyen ve hasara karşı duvar olan besinlerdir. Bu özellikleriyle cildinizi her türlü tehlikeye karşı korurlar. Oluşan hasarları da onarırlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git