Cilt Kırışıklığının Nedenleri - saglikdas.com

Cilt Kırışıklığının Nedenleri

Cilt Kırışıklığının Nedenleri
7 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.156 kez okundu.

Cilt Kırışıklığının Nedenleri Nelerdir?

Cilt kırışıklığının nedenleri içerisinde yer alan sebepler yaş problemi aracılığı ile desteklenerek bayanların büyük problemleri arasında yer almaktadır. Birçok faktör sebebi ile cilt kırışıklığı meydana gelmektedir. Bu tür problemlerin odak noktasını inceleyin, oluşumunun tekrarlamaması adına alacağınız püf noktaları ile probleminizi kısa zaman zarfı içinde çözüme kavuşturun.

Cilt Kırışıklığının Nedenleri ve Çeşitleri

  • Cilt kırışıklığına sebep olan ağız ve burun kıvırma hareketleri zamanla cilt üzerinde etki yaratarak kırışma problemini doğurmaktadır. Yüz mimiklerinin sebep olduğu bu kırışıklıklar zamanla gelişme göstererek kazayağına sebep olmaktadır. Kazayağı diye adlandırılan çizgiler genellikle kaş bölgesinin çatılması ile beraberinde oluşmaktadır.
  • Cildin ihtiyaç duyduğu nem miktarını karşılayamayan cilt tiplerinde de kırışıklı problemi gözlenmektedir. Nem takviyesi yapılamayan cilt yorgundur ve kırışıklık oluşmasının en temel sebepleri arasında yer almaktadır. Bu tür problemleri çözmek adına nem ihtiyacını karşılayan bitkisel yağlar aracılığı maske hazırlayabilirsiniz.
  • Cilt kırışıklığının nedenleri arasında sigara kullanımı yer almaktadır. Sigara kullanımı cilt yapısında bozuklara yol açar ve sararmaya sebep olur.
  • Uyku esnasında yatış pozisyonunuz cilt kırışıklığına sebep olacak etmenler arasında yer almaktadır. Yüz üstü yatış pozisyonu bazı durumlarda kırışıklığa sebep olmaktadır. Bu sebepten dolayı sırt üstü yatış pozisyonunu uygulayarak cilt kırışıklığını reddedebilirsiniz.
  • Alkol kullanımı da ciltte oluşan renk eşitsizliğinin ve kırışıklığının temel sebepleri arasında yer almaktadır. Cilt kırışıklığını önlemek adına alkol tüketimini kesmelisiniz. Alkol kullanımı sonrasında ciltte şişme meydan gelir ve daha sonra gevşer. Bu süreçte cildin elastikiyeti kaybolur.
  • Güneşin zararlı ışınları da cilt üzerinde lekelenmelerle birlikte kırışıklığa yol açmaktadır. Bu tür problemleri ortadan kaldırmak adına güneş ışınlarının zararlı olmadığı saatlerde dışarı çıkmalısınız.
  • Stres ve sinir etmenleri de kırışıklık ve cilt yapısının bozulması adına önemli bir aşama kaydetmektedir. Sinirli olma durumunda yüzde bulunan kaslar kasılarak çizgiler oluşturmaya başlar ve bu aşama ilerledikçe kaz ayakları ve kırışıklıklar meydana gelir.

Eğer cildinizde kırışıklıkların oluşmasını istemiyorsanız verdiğimiz tüyoları kullanabilirsiniz. Bu tüyolar ile birlikte cilt kozmetik ürünleri aracılığı cildinizi destekleyerek kırışıklık problemini tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git