Cilt Kızarıklığı İçin Maske - saglikdas.com

Cilt Kızarıklığı İçin Maske

Cilt Kızarıklığı İçin Maske
7 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 2.209 kez okundu.

Cilt Kızarıklığı İçin Maske ve Yapılışı

Ciltteki kızarıklıklar pek çok sebepten oluşabilir. Yapısal olarak yüzdeki kılcal damarlar cilt yüzeyine yakın olduğu için yüzü kırmızı olan kişiler vardır. Başka bir sebep de soğuktan ve rüzgardan dolayı kış aylarında soğuk havalarda görülen kızarıklıklardır. Yaz aylarında da güneşten dolayı ciltte kızarıklıklar görülebilir. Sebebi ne olursa olsun, cilt kızarıklığı istenmeyen bir durumdur ve kadınların çoğu bunun görünmesini engellemek için çeşitli cilt bakım ürünleri kullanır. Kapatıcı kullanarak var olan kızarıklığı saklamak yerine kızarıklığı kökünden çözmeye ve onu yok etmeye ne dersiniz? Bunun için çeşitli maskeler var. Aşağıda cilt kızarıklığı için maske tarifini sizlerle paylaşıyoruz.

Cilt Kızarıklığı İçin Maske ve Faydaları

Cilt Kızarıklığı İçin Maske: Üç beş tane at kestanesini soyup rendeleyin. At kestanelerini bir kavanoza koyun ve üzerine az miktarda çıkacak kadar susam yağı koyup kavanozun ağzını kapatın. İki hafta boyunca kavanozu güneşte bekletin. İki hafta geçtikten sonra karışımı süzüp, bir çay kaşığı elma sirkesi ekleyin. Haftada bir kez bu karışımı yüzünüze sürün. Cilt kızarıklığını gidermek için yapılan bu maskeyi yüzünüze sürmeden önce bileğinizin iç kısmına sürerek her hangi bir alerjiniz olup olmadığına bakmalısınız. Eğer bileğinizin iç kısmında kızarma, kaşıntı veya yanma oluyorsa, bu karışımı kullanmayın. İçindeki malzemelerden birine alerjiniz veya hassasiyetiniz olabilir. Eğer böyle bir durum oluşmuyorsa, yüzünüze sürüp düzenli bir şekilde uygulamaya devam edebilirsiniz.

Cilt kızarıklığı için masketarifini evde çok kolay bir şekilde hazırlayabilir ve düzenli kullanım sonrası cildinizdeki değişikliği fark edebilirsiniz. Ciltteki kızarıklık azalacak ve zaman içerisinde tamamen kaybolacaktır. Siz de bu istenmeyen durumdan kurtulmuş olacaksınız. Ciltteki kızarıklığı tamamen geçirmek için bu maskeyi uygulamanın yanı sıra cildinizi bol vitaminli besinler tüketerek beslemeli ve nemlendirmeyi kesinlikle ihmal etmemelisiniz. İyi beslenmemiş ve nemlenmemiş bir cilt dış etkilere daha fazla maruz kalır ve daha fazla etkilenir. Bu da yine kızarıklıkların oluşmasına yol açar. Cildinizin aşırı etkilenmesini ve kızarıklıkların artmasını istemiyorsanız, bol vitaminli yiyecekler tüketin ve cildinizi sürekli iyi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git