Cilt Kuruluğu Nasıl Geçer - saglikdas.com

Cilt Kuruluğu Nasıl Geçer

Cilt Kuruluğu Nasıl Geçer
7 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.141 kez okundu.

Cilt Kuruluğu Nasıl Geçer?

Genellikle yaz aylarında ortaya çıkan cilt kuruluğu nasıl geçer? konusunda bilgi sahibi olmak ve çeşitli yöntemlerle bitkisel tedaviler uygulamak, kuruyarak deforme olan cildin ihtiyacı olan nemin sağlanmasına yarayacaktır. Cilt kuruluğu kendi kendine geçmesi mümkün olmayan bir problemdir. Bu nedenle uygulanacak çeşitli maske ve kürlere ihtiyaç vardır. Cilt sorunlarına, gelişen teknoloji ile var olan internette dolaşarak bile farklı uygulamalar bulunabilir. Evde kolayca uygulanacak olan yöntemlerle cilt kuruluğundan kurtulmak mümkündür. Bakımsız ciltler, özellikle kuruyup görsel bakımdan sıkıntım yaratırken, aynı zamanda da farklı cilt sağlığı problemlerine de yol açabilir. Bu nedenle kaliteli, doğal ve bitkisel ürünlerle bakım yapmak çok önemlidir.

Cilt Kuruluğu Nasıl Geçer ve Önlemi

  • Her sabah cilt bakım sabunları ile cilt temizlenmelidir.
  •  Nemlendirici bakım ürünleri kullanılmalıdır.
  • Cilt güneşten korunmalıdır.
  • Bitkisel içerikli maskeler kullanılmalıdır.
  • Kullanılan ürünlerin kalitesine dikkat edilmelidir.

Cilt kuruluğu için özellikle bitkisel maskeler tavsiye edilmektedir. Bitkisel maskelerle kuruluk sorunu kısa zamanda çözülmekte ve cilt doğal rengine dönmektedir. Su bazlı cilt maskeleri de cildin ihtiyacı olan nemi sağlamakta ve cildin daha parlak ve diri görünmesine yardımcı olmaktadır. Kuru bir cilde sahip olanlar özellikle salatalıklı mineral maskesi, kayısı suyu maskesi ve yağlı bakım maskelerini düzenli olarak kullanmalıdırlar.

Cilt kuruluğu ile mücadele etmek için her gün düzenli olarak nemlendirici kremler kullanmak gerekmektedir. Çatlamalara, sarkmalara ve aknelere sebep olan sıvısız kalmış cilt, pul pul dökülerek yaşlı bir görüntüye sebep olur. Uzmanlardan alınan yardım, alternatif tıp ve cerrahi tedavi yöntemleri ile gayet başarılı olmaktadır. Cildin ihtiyacı olan sıvı nemlendirici kremler ve su bazlı maskelerle birlikte günlük 2,5 litre su içilerek de karşılanabilir.

Cilt kuruluğuna özellikle kirli, çok soğuk ve çok sıcak havalar neden olur. Klima, soba ve kaloriferler, ortamı kuruttuğu için ciltte nemsiz kalır. Ayrıca banyo yaparken kullanılan sıcak su cildin kuruyup yaşlanmasına neden olur. Ilık suyla banyo yapmayı tercih ederek, nemlendiricili temizlik ürünleri kullanarak, her banyodan sonra nemlendirici losyonlar kullanarak ve özellikle gece dinlenen cilt için yatmadan önce bakım uygulayarak cilt kuruluğunun önüne geçebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git