Cilt Kuruluğuna Ne İyi Gelir - saglikdas.com

Cilt Kuruluğuna Ne İyi Gelir

Cilt Kuruluğuna Ne İyi Gelir
7 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.698 kez okundu.

Cilt Kuruluğuna Ne İyi Gelir?

Soğuk havadan ya da çeşitli dış etkenlerden dolayı, cildimiz yıpranır ve çok zarar görür. Zaman içinde de kuruyup kötü bir görünüm alır. Bu sorunun üstesinden gelmek için de çeşitli yöntemler boy göstermiştir. Sizin cildinizde kuru bir yapıda ise ve pullanarak dökülmeye başlamışsa, bu yöntemleri kullanarak kısa sürede sorununuzdan kurtulabilirsiniz. Peki, cilt kuruluğuna ne iyi gelir Cilt kuruluğu, sadece soğuk havadan ya da vücudu nemsiz bırakmaktan dolayı oluşmaz. Sizler için cilt kuruluğu neden olur ve cilt kuruluğuna ne iyi gelir? Araştırdık. Yazımızı okuyup bu sayede yaptığınız yanlışlara son verip, daha sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cilt Kuruluğuna Ne İyi Gelir ve Faydaları Nelerdir?

  • Herkesin bildiği gibi kuru bir cildin en önemli nedeni, kuru bir cilt yapısına sahip olmaktır. Çünkü yağlı cilt tipine sahip olan kişilerde, bu kuruluk daha az görülür.
  • Kirli ve kuru hava şartları, cilt kuruluğunu etkileyen en önemli faktörler arasındadır.
  • Özellikle kış aylarında, yaza göre daha sıcak su kullanırız. Bilinenin aksine sıcak su kullanmak, cilde çok fazla hasar verir. Bu yüzden çok sıcak su kullanmaktan kaçınmalıyız. Ayrıca çok sıcak su, cildin daha erken yaşlanmasına neden olur.
  • Genellikle kışın, cilt bakımı herkes tarafından aksatılıyor.

Daha birçok nedeni olan cilt kuruluğunun üstesinden gelebilmek için ise aşağıda yazılı olanları yapmalıyız.

  • Kış aylarında sürekli olarak el bakım kremleri sürmeli ve çocuklarınıza da sürdürmelisiniz.
  • Banyoda kalma süreniz en fazla 10 dk. olmalı ve sıcak su yerine, ılık su kullanmalısınız.
  • Her banyodan sonra vücudunuza yoğun miktarda nemlendirici sürün ve vücut losyonlarından yararlanın.
  • Ayrıca el yıkarken de uzun süre suyun altında tutmamalısınız. Süreniz en fazla 15 saniye olmalı. Ellerinizi yıkadıktan sonra da mutlaka nemlendiricinizi sürerek ellerinizin kurumasını engellemelisiniz.
  • Özellikle bayanlar, sürekli su ile temas ettiğinizden iyi bir nemlendirici almalı ve bulaşık yıkadıktan sonra, aldıkları nemlendiriciyi sürmeli.
  • Banyonuzda kullandığınız her ürünün içeriğinde, yoğun miktarda nemlendirici olmasına dikkat etmelisiniz.

Alacağınızın ürünlerin kaliteli ve nemlendirici özellikli olmasına özen göstermelisiniz. Aynı zamanda uygulayacağınız cilt maskeleri ve doğal kremler ile de cilt kurumasının önüne geçebilirsiniz. Cildiniz için alacağınızın sabunlar içinde yağlı olanları tercih etmelisiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git