Cilt Lekeleri İçin Arbutin - saglikdas.com

Cilt Lekeleri İçin Arbutin

Cilt Lekeleri İçin Arbutin
8 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.306 kez okundu.

Cilt Lekeleri İçin Arbutin Önemi

Uzak doğuda kadınlar beyaz ciltli olmaya çok önem verirler. Ciltlerinin beyazlığını korumak için güneşli havalarda şemsiye kullanırlar. Beyaz cilt, güzellik göstergesi olduğu kadar kişinin statüsünün de bir göstergesi durumundadır. Güneş altında çalışan köylülerin teni daha koyudur, saraydaki soyluların ise ten rengi daha açıktır. Bu yüzden güzellikle eşleştirildiği için uzak doğulu hanımlar ciltlerinin beyaz kalmasına büyük önem verirler. Uzak doğudaki kozmetik ürünlerinin bütün amacı cilt beyazlığı sağlamaktır. Japonya’daki araştırmacılar bu ürünlere bir yenisini daha ekledi: arbutin. Arbutin bitkisel bir bileşendir. En önemli özelliği cilt lekelerini gidermesi ve cildin rengini açmasıdır. Japon bilim adamları cilt lekeleri için arbutin öneriyor.

Cilt Lekeleri İçin Arbutin Faydaları

Arbutinin en fazla bulunduğu yiyecekler ise şöyle: ayı üzümü, yemiş yaprakları, armut kabuğu, buğday, yaban mersini yaprakları ve kızılcık. Bunları daha çok tercih ederseniz, daha çok tüketirseniz vücudunuza da o oranda arbutin almış olursunuz. Bu da cilt lekelerinin giderilmesine ve cildin beyazlamasına yardımcı olur. Cilt lekeleri ciltteki fazla melanin salgısından kaynaklanır. Arbutin bu fazla melanini renksiz olan maddelerle değiştirir. Böylece cilt lekelerinin daha fazla artmasını engeller. Cilt lekeleri için arbutin kullanılmakla birlikte, arbutin güneş lekeleri ve sivilcelere de iyi gelir. Yara izlerinin kapanmasına da yardımcı olur. Aşırı güneşe maruz kalmaktan dolayı oluşmuş olan güneş lekelerinden ve sivilce izlerinden kurtulmak için de uzmanlar arbutin öneriyor.

Cilt lekeleri için satılan pek çok ürün var. Fakat bu ürünlerin içeriği büyük önem taşıyor. Aldığınız ürünün cilt lekelerine iyi geleceğinden emin olmak istiyorsanız, içinde şu maddeler var mı diye bir bakın. Yeşil çay, soya fasulyesi, arbutin ve meyan kökü bulundurmuyorsa, cilt lekeleri için iyi bir çözüm önermiyor demektir. Siz de içeriğinde bu maddeleri içeren özellikle de arbutin barındıran ürünleri tercih ederek uzak doğulu kadınlar gibi lekesiz ve beyaz bir cilde sahip olabilirsiniz. Uzak doğulu kadınların güzellik sırrını keşfettiğinize göre artık sadece bunu uygulamak ve muhteşem bir cilde sahip olmak kaldı. Cilt lekelerini gidermek için arbutin içeren ürünler kullanın.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git