Cilt Lekeleri için Biber Maskesi - saglikdas.com

Cilt Lekeleri için Biber Maskesi

Cilt Lekeleri için Biber Maskesi
8 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 1.362 kez okundu.

Cilt Lekeleri için Biber Maskesi ve Önemi

Yemeklere lezzet katan yeşil biberin cilde de oldukça yararlı olduğu bilinen bir gerçektir. Yeşilbiber bir yandan cilde bakım yaparken diğer yandan da ciltte bulunan lekeleri tedavi eder. Cildinize bakım yaparken içeriğinden emin olmadığınız kimyasalları kullanmak yerine yeşil biberle katkısız bir cilt bakımı yapabilirsiniz. Yeşilbiber ciltte kötü görünüme neden olan lekelerde tam sonuç vererek lekeleri yok etmektedir.

Cilt Lekeleri için Biber Maskesi ve Yararları

Yeşil biberli maske için lazım olan malzemeler:

  • 1 adet tatlı yeşilbiber.

Cilt lekeleri için biber maskesi hazırlanırken sadece 1 adet tatlı yeşil bibere ihtiyaç vardır.Bir adet yeşil biberi rendenin en ince ayarında püre haline gelene kadar rendelenmesi gerekir. Sonrasında püre kıvamını almış yeşilbiber cilde uygulanır. Uygulamayı bir fırça yardımıyla ya da elinizle yapabilirsiniz. 20 dakika kadar ciltte bekletilmelidir. 20 dakikalık beklemeden sonra yeşilbiber maskesi soğuk su ile durulanır. Ardından bir nemlendirici yardımıyla nemlendirilir. Nemlendiricinizin cilt tipinize uygun olmasına dikkat edin. Günlük olarak kullanımda ciltte bulunan lekelerin yok olduğu gözlemlenebilir.

Cilt lekeleri için biber maskesi yapılırken diğer bir yandan da içeriden biber takviyesi yapmak sonuç almak açısından oldukça önemlidir. Yoğurtla karıştırarak tüketeceğiniz yeşilbiber de cilt lekeleriniz için oldukça faydalıdır. Cildinizde bulunan lekelerden kurtulurken cilt dokunuzu da yenilemiş olursunuz. Yeşilbiber maskesi yapılırken dikkat edilmesi gereken husus biberin acı olmaması gerektiğidir. Tatlı olduğundan emin olduğunuz biberle maske hazırlamalısınız. Aksi takdirde cildiniz zarar görebilir. Yeşilbiber yemeklerde kullanılması dışında doğal bir cilt bakım bitkisidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git